Kategoriler
Eğlence

Netflix alternatifi Amozon Prime

Amazon Prime’ı Türkiye’de de kullanıma açıldı. Aylık 7.90 TL’lik bir ücrete abone olunabilen serviste, bedava ve hızlı kargonun yanısıra, Prime Video ve Prime Gaming abonelikleri ve Prime Day indirimleri de bulunuyor.

Netflix’e rakip geldi! Amazon Prime artık Türkiye’de… Amazon Prime, Türkiye’de faaliyete başladı. Amazon Prime Video ile birlikte ülkemizde online yayın platformu Netflix’e güçlü bir rakip faaliyet göstermeye başlamış oldu.

E-ticaret devi Amazon, bundan 2 yıl önce Türkiye pazarına girmişti. Amazon Prime da bugün itibarıyla Türkiye’de faaliyete başladı. Platformun aylık ücretinin 7,90 TL olduğu, ilk ay ise ücretsiz olduğu açıklandı.

Ayrıca üyeler Netflix benzeri dizi, film platformu olan Prime Video’ya da erişim sağlayabiliyor. Türkiye’deki kullanıcılar ayrıca söz konusu servisleri ilk 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilecekler.

Benzer bir özellik geçtiğimiz dönemde Netflix tarafından iptal edilmiş, daha sonra bir dönem ücretsiz olan 30 günlük deneme dönemi için 1.99 TL ücret talep edilmişti.

Şirkete yakın kaynaklara göre, şirket Amazon Basics ürünlerini yakında Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Amozon Prime

Amazon Prime, şu hizmetleri verecek:

  • Bedava ve hızlı kargo: Bu hizmet ile elektronik ürünler, bilgisayarlar, kitap, moda, ev ve mutfak ürünlerinde geçerli üründe bedava ve hızlı kargo hizmeti mevcut. “İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de aynı gün içinde teslimat”
  • Prime Video: Netflix’e rakip olacak Prime Video’da Tom Clancy’s Jack Ryan, Good Omens, Modern Love ve The Marvelous Mrs. Maisel gibi orijinal diziler yer alıyor. Ayrıca All or Nothing: Manchester City, Steven Gerrard’s Make Us Dream ve El Corazón de Sergio Ramos gibi spor belgeselleri ve The Upside, The Aeronauts gibi Amazon yapımı filmler de izlenebilecek.
  • Prime Gaming: League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile gibi oyunlar ve oyun içi içeriklere erişim sağlanacak. Bunun yanı sıra her ay ücretsiz oyunlar ve Twitch.tv kanalı aboneliği verilecek.
  • Prime Day: Sadece Prime üyelerine özel Amazon’un dünya çapında düzenlediği yılın en büyük indirim günleri Prime Day’e özel indirim ve fırsatlara erişim

Erişmek için: https://www.amazon.com.tr/prime