Kategoriler
Eğlence

Yüzüklerin Efendisi film serisine devam

Yüzüklerin Efendisi geri dönüyor. Yüzüklerin Efendisi serisi yeni filmlerle geri dönecek.

Yapım şirketi Warner Bros, önümüzdeki birkaç yılda Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni filmlerinin vizyona gireceğini açıkladı.

Ian McKellen, Elijah Wood ve Orlando Bloom gibi yıldızların yer aldığı serinin ilk üç bölümü gişede yaklaşık 3 milyar dolar hasılat elde etti.

2004 yapımı The Return of the King filmi, en iyi film ve en iyi yönetmen Oscar’ı kazandı. Filmler toplam 17 Oscar ödülü kazanmıştı.

New Warner Bros LOTR Movies Could END The Rings of Power | The War For Middle Earth

Yeni serinin çalışmalarına 2022 Ekim ayında başlandı.

İsveçli oyun şirketi Embracer Group, JRR Tolkien’in Lord of the Rings ve The Hobbit de dahil olmak üzere çalışmalarının uyarlama haklarını geçen yıl satın aldı.

Variety dergisine konuşan orijinal serinin yönetmeni Peter Jackson, Embracer ve Warner Bros’un kendilerini yeni seri konusunda bilgilendirdiğini söyledi.

Jackson, “Onlarla daha fazla konuşmak ve serinin hangi yönde ilerleyeceği konusunda görüşlerini dinlemek için can atıyoruz” dedi.

Embracer’ın yöneticisi Lee Guinchard da, şirketin Warner Bros ile orjinal serinin yapımcılığını üstlenen New Line Cinema ile çalışmaktan “heyecanlı” olduğunu söyledi.

Guinchard, “JRR Tolkien’in yarattığı eşsiz dünyayı, yeni ve heyecan verici yollarla beyaz perdeye geri getireceğini” söyledi.

Yüzük Kardeşliği, Yeni Zelanda’nın görece küçük film endüstrisini özel dijital efektler dahil dünya lideri haline getirmişti.

Üçlemenin ardından Yeni Zelanda milyonlarca turist çekmişti.

Amazon şirketinin geçen yıl yayına soktuğu Yüzüklerin Efendisi – Güç Yüzükleri, milyar dolarlık yapım maliyeti ile en pahalı dizi unvanı aldı.

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı için geri sayım başladı; 2024’te vizyonda

A new #LordOfTheRings original anime feature titled “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” is set for release in April 2024. Variety can exclusively reveal the first look at the film’s concept art: https://bit.ly/3rPBqWK

Orta Dünya’nın şekillenmesine yardımcı olan efsanevi ‘Rohirrim Savaşı’nın anlatılacağı filmde, güçlü Rohan Kralı Helm Hammerhand’ın hayatına ve ‘Miğfer Dibi’nin yaratılışına odaklanılacak.

Filmin yönetmen koltuğunda, ‘Star Wars: Visions’ ve ‘Blade Runner: Black Lotus’ gibi animasyon dizilerini de yöneten Japon anime yönetmeni Kenji Kamiyama oturuyor.

Filmin mutfağında yer alanlardan birisi de daha önceki film üçlemelerindeki senaryoyla Oscar ödülü alan ekibinin bir parçası olan Philippa Boyens.

Henüz hakkında çok fazla bilgi ve görsel paylaşılmayan filmin seslendirme kadrosunda hangi isimlerin yer alacağı da henüz belli değil. Ancak bu ayrıntıların yakın zamanda açıklanacağı duyuruldu.

Warner Bros. Pictures, “Yüzüklerin Efendisi” film serisini yeniliyor.

Perşembe günü yapılan bir kazanç görüşmesinde, Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, yeni kurulan stüdyo liderleri Mike De Luca ve Pam Abdy’nin sevilen JRR Tolkien kitaplarına dayanan “birden fazla” film yapmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Projeler, WB etiketi New Line Cinema aracılığıyla geliştirilecektir. Peter Jackson tarafından yönetilen ilk “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesi dünya çapında yaklaşık 3 milyar dolar hasılat elde etti; Tolkien’in “Hobbit”ine dayanan Jackson’ın devam üçlemesi bu hasılatlarla eşleşti.

Henüz hiçbir film yapımcısı projelere bağlı değil, ancak Jackson ve “Yüzüklerin Efendisi”ndeki ana işbirlikçileri Fran Walsh ve Philippa Boyens, Variety’ye yaptıkları açıklama; Warner Bros.”

Jackson, Walsh ve Boyens, “Franchise’ın ilerlemesine ilişkin vizyonlarını duymak için onlarla daha fazla konuşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, 4 saatlik özel versiyonuyla yeniden vizyona girecek.

Peter Jackson imzalı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmi, kesilmiş sahneleri de içeren özel bir kurguyla 20. yılında yeniden vizyona girecek. 20. yılına özel olarak sinema salonlarına geri dönüyor. Orijinal süresi 2 saat 58 dakika olan film, kesilmiş dakikaların da dahil edildiği yönetmen versiyonu sayesinde 4 saat 11 dakikalık bir sürümle vizyona girecek. Yapımın Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Vizyon için açıklanan ülkelerde şimdilik yalnızca Kanada ve ABD bulunuyor. Bahsi geçen ülkeler özel versiyonu 13 Nisan 2023 tarihinde sinemalarda izleyebilecek.

Kaynaklar:

İyi ki doğdun Ferhan Şensoy.