Kategoriler
Eğlence

The Wheel Of Time

Zaman Çarkı (The Wheel of Time) #TheWheelOfTime

Robert Jordan’ın fantastik romanından daha doğrusu roman serisinin evreni üzerine oluşturulmuş hikaye ile dizi haline çeviren Amazon Prime Video, The Wheel Of Time ile gerçekten çok sağlam biz diziye imza atmış. Yapımcılık açısından muhteşem bir iş, harcanan para oldukça yüksek ve 2021yılında sanıyorum Dünyanın en çok izlenen dizisi olarak bitirecektir.

Elbette ben ekon. pardon ben dizi eleştirmeni, uzmanı değilim ancak izlediğim film/dizi vs. sayısı göz önünde bulundurduğunuzda sanıyorum söz söyleme hakkım var, ha olmasa da bir şey değişmezdi burası benim sitem alooo! Google, Facebook, Twitter, Wikipedia ve şahsım 😂

En son bu tür büyük yapım olarak hayranlıkla izlediğim Game of Thrones idi, açıkçası kitabın evreni, hikayesi gayet yeterli ve ilginç, oyuncu kadrosu, oyunculuklar ve özellikle kullanılan görüntü teknolojileri sayesinde sahneler şahane fakat illa bir bokluk bulmak gerektiği için şunu söyleyebilirim Game of Thrones kadar ihtişamlı bir şeyler, alengirli, saçma sapan karmaşık durumlar pek yok, hiç yok değil ama GOT kadar alengirli saray işleri dönmüyor, ablalarım(-kadın- Aes Sedai) bir kulesi var ufak tefek mevzular olmuyor değil. Peki olur mu? 2. sezona devam ederlerse mutlaka olmalı.

Dizinin ayrıntılarına girmek istemiyorum ancak fantastik evrenleri seven arkadaşlar bunu sever, ben sevdim her açıdan kaliteli ki bu kadar büyük bir bütçeyle olmasaydı aynı bizim ekonomimizin kötü olması gibi imkansızı başarmış olurlardı. Ayrıca “kadın gücü”, lezbiyenlik, ibnelik her türlü Anadolu irfanı, tr aile yapısı filan şeylerine aykırı durumlar var, bol bol zenci, Hindu, Asyalı filan kullanmalar mevcut, özeti bildiğin cehennemlik bir dizi, izleyin yani. Üstadın da dediği gibi, yo yo bunu ben uydurdum “ne kadar fantastik olursa o kadar iyi”.

Dizinin bölümlerini izlemeden önce veya izlerken “ekstra” olarak nitelendirilmiş olan kısa, bazısı cartoon hikayeleri izlemeniz evreni tanımak ve kafa olarak hikayeye daha keyifli dahil olmak için önerebileceğim bir şeydir.

The Wheel of Time: History and Lore (The Ways Explained)
Which Ajah would you want to have your back? Choose your fighter! #TheWheelOfTime
6. bölüm gelmiş ben kaçar, umurumda değilsiniz. #TheWheelOfTime

Bu kıyağı size babanız yapmaz, iyi seyirler.

Bazı kaynaklar: