Kategoriler
WordPress

WP Reset WordPress eklentisi

WordPress sitesini WP Reset eklentisi ile sıfırlamak.

WordPress sitelerde bazı sorunlar oluştuğunda resetlemek/sıfırlamak isteyebilirsiniz, bunu WP Reset eklentisi ile tümüyle veya kısmen seçenekleri ile yapmak mümkün.

WP Reset eklentisinin yaptığı şey sitenin veritabanını varsayılan ayarlara sıfırlamaktır, yani dosyalarda bir değişiklik yapmaz ancak WordPress’in ilk kurulduğu andaki haline sıfırlar. Sitedeki tüm verileri siler buna sayfalar, postlar ve yorumlar dahildir, wp-uploads klasöründe yüklenmiş medyalar silinmez. Veritabanındaki eklentilere özel tablolar tümüyle silinir, WordPeess’de giriş için kullandığınız kullanıcı adı ve parolası değişmez, site başlığı ve slogan gibi ayarlar değişmez. Ayrıca tam sıfırlama harici eklentinin kısmi sıfırlama seçenekleri de mevcut.

İlk yapmanız gereken sitenin bir yedeğini almak, veritabanı ve dosyaları yedekleyin. Ardından WP Reset eklentisini siteye kurun ve etkinleştirin, daha sonra WordPress admin de bu eklentinin sayfasından resetleme işlemini gerçekleştirin, hepsi bu kadar.

WP Reset eklentisi
WP Reset eklentisi

WP Reset, herhangi bir dosyayı değiştirmeden sitenin veritabanını hızlı bir şekilde varsayılan kurulum değerlerine sıfırlar. Tüm özelleştirmeleri ve içeriği veya yalnızca tema ayarları gibi seçilen bölümleri siler. WordPress Sıfırlama, 1 tıklamayla geri yükleme işlevi sağlayan yerleşik anlık görüntüler sayesinde kullanımı hızlı ve güvenlidir. Verileri asla kazara kaybetmemeniz için birden fazla arızaya dayanıklı mekanizmaya sahiptir. WP Reset, eklenti ve tema geliştiricileri için son derece faydalıdır. Ayarları sıfırlamak ve kodu yeniden test etmek için hızlı bir yol sağlayarak test ve hata ayıklamayı hızlandırır . Gelişmiş sıfırlamayı etkinleştiren, geliştirici olmayanlar için tek WP geliştirme aracıdır.

WP Sıfırlama – En Gelişmiş WordPress Sıfırlama Aracı

WordPress sitesine en uygun hosting seçimi için bu yazımı inceleyin: https://wolkanca.com/kisisel-web-sitesi-icin-hosting-secimi/

Web developer için ücretsiz şeyler – Ücretsiz web development kaynakları toplu bir listesi.
GoDaddy paylaşımlı hostinglerde PHP 8 kullanılabilir – GoDaddy hosting kullanıyorsanız Cpanel’den PHP versiyonunuzu PHP 8’e yükseltebilirsiniz.
Şirket web siteleri için en iyi WordPress eklentileri – Şirket web siteniz için gerekli en iyi WordPress eklentilerini seçtik.
ThemeForest en iyi WordPress temaları – Hiç şüphesiz WordPress teması satın almak istediğinizde güvenilir tek adres ThemeForest. 2020 yılı içerisinde ThemeForest’de en çok satılan ve en iyi WordPress temalarını listeledik.