Kategoriler
Kodlama

GoDaddy paylaşımlı hostinglerde PHP 8 kullanılabilir

GoDaddy hosting kullanıyorsanız Cpanel’den PHP versiyonunuzu PHP 8’e yükseltebilirsiniz.

PHP’nin son sürümü olan PHP 8 güncellemesi GoDaddy paylaşımlı hosting paketlerinde kullanılabilir hale geldi, eğer uygulamanız/web siteniz uygun ise yükseltebilirsiniz.

WordPress ve PHP 8 uyumluluğunda bazı sıkıntılar hala mevcut ve ben yaptığım testlerde eğer tema uygun ve hiçbir eklenti yok ise 7’ye göre 8’de çok az bir miktar hız gördüm.

PHP 8.0, PHP dili için önemli bir güncellemedir.
Optimizasyonlar ve yeni özellikler: Adlandırılmış Değişkenler, Union Types, Attributes, Kurucularda Özellik Tanımı, Match İfadesi, Nullsafe Operatorü, JIT(Anında Derleme) yanında tip sistemi, hata işleme ve tutarlılıkta iyileştirmeler içerir.

https://www.php.net/releases/8.0/en.php

Fakat muhtemelen çoğu WordPress sitesinde PHP 8’e geçerken hatalarla karşılaşılacaktır ve birileri bunu çözüp bir framework bir eklenti gibi bir şey paylaşana kadar ben siteleri PHP 8’e geçirmeyi şu an düşünmüyorum.

İlginizi çekebilir:

GoDaddy için ücretsiz SSL: GoDaddy paylaşımlı hostingler otomatik ACME protokolünü desteklemediği için ücretsiz SSL hizmeti Let’s Encrypt manuel olarak nasıl eklenir ve yenilenir?

Kolay gelsin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

GoDaddy paylaşımlı hostinglerde PHP 8 kullanılabilir hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.