Kategoriler
Tech

WhatsApp yüksek kalite fotoğraf gönderme başladı

WhatsApp’ta artık yüksek kalitede fotoğraf gönderilebiliyor. Mark Zuckerberg, WhatsApp’ta yüksek kalitede fotoğraf paylaşma seçeneği tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu. Android ve iOS’ta WhatsApp HD fotoğraf gönderme resmen başladı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta artık yüksek kalitede fotoğraf gönderilebiliyor. Mark Zuckerberg, WhatsApp’ta yüksek kalitede fotoğraf paylaşma seçeneği tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu. Android ve iOS’ta WhatsApp HD fotoğraf gönderme resmen başladı.

Daha önce Whatsapp gönderilen görsellerin kalitelerini düşürüyordu, son güncellemeden sonra artık fotoğraf gönderirken HD seçeneği çıkacak ve görsellerin kalitesi yüksek kalacak(max: 2000×3000). Beta sürümünde uzun zamandır test edilen bu yeni özellik yayına alındı.

WhatsApp yüksek kalite fotoğraf gönderme

Image Credits: Screenshot from WhatsApp
Image Credits: Screenshot from WhatsApp

WhatsApp’ta fotoğraf kalitesi bozulmadan nasıl gönderilir? Bunun için izlenmesi gereken adımlar oldukça basit. Android ve iPhone’da WhatsApp HD fotoğraf gönderme nasıl yapılır adım adım görelim 👇🏻

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Fotoğraf paylaşım ekranına gelin.
  3. Fotoğraf düzenleme araçları yanında “HD” simgesini göreceksiniz.
  4. HD butonuna dokunun.
  5. Fotoğraf kalitesini seçin.
  6. Yüksek kaliteyi seçin.
  7. Fotoğrafı gönderin.

Fotoğrafı gönderdikten sonra alıcı, fotoğrafın sol alt köşesinde HD etiketini görecek ve alıcıyı yüksek kaliteli fotoğraf paylaştığınız konusunda uyaracak. HD fotoğraf 2000×3000, Standart kalitede fotoğraf 1365×2048 boyutlarında.

Şirket, HD fotoğraflar özelliğinin önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm küresel kullanıcılara sunulacağını ve ardından HD videolar için de destek sunulacağını söylüyor.

Kaynak: techcrunch.com/2023/08/17/whatsapp-adds-support-for-hd-photos-says-hd-video-coming-soon/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

WhatsApp yüksek kalite fotoğraf gönderme başladı başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.