Kategoriler
Tech

WhatsApp sohbet filtreleri

Wahsatppp’da sohbetler artık Tümü, Okunmamış ve Gruplar olarak ayrılacak.

WhatsApp, mesajları bulmayı kolaylaştıran sohbet filtreleri özelliğini duyurdu. WhatsApp, kullanıcıların uygulamada belirli mesajlara daha kolayca erişmesini sağlayan yeni sohbet filtreleri özelliğini duyurdu: Sohbetler artık Tümü, Okunmamış ve Gruplar olarak ayrılacak.

WhatsApp, hali hazırda arama çubuğundaki filtre aracılığıyla okunmamış mesajlara bakmanın bir yolunu sunuyor. Ancak, sohbet ekranının üstüne getirilen yeni filtre seçenekleri sayesinde bu seçeneğe ulaşmak daha kolay hale geldi. Peki, yeni duyurulan WhatsApp sohbet filtreleri özelliği nasıl kullanılıyor?

WhatsApp sohbet filtreleri: Tümü, Okunmamış ve Gruplar

WhatsApp, son güncellemeyle belirli mesajlara erişimi kolaylaştıran bir dizi yeni sohbet filtresi getiriyor: Tümü, Okunmamış ve Gruplar. Varsayılan olarak Tümü filtresi seçili. Bu, WhatsApp’ınıza gelen mesajları filtrelenmemiş olarak listeliyor. Okunmamış filtresi, görmemiş olabileceğiniz mesajlara bakmanıza ve okunmamış sohbet işaretlerini temizlemenize yardımcı oluyor. Gruplar filtresi, grup sohbetleriniz arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlıyor. Bu filtre, Topluluklar’ın parçası olan alt gruplardaki konuşmaları da gösteriyor. WhatsApp, filtre seçeneklerinin bugünden itibaren kullanıcılara sunulacağını ve birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi. WhatsApp ayrıca, bilinmeyen kişi ve işletmelerden gelen mesajları filtrelemek için Kişiler, sık kullanılan kişileri eklemek için Favoriler gibi başka filtreler üzerine de çalışıyor.

Sohbet Filtreleriyle Mesajları Daha Hızlı Bulun

WhatsApp’ı açıp doğru konuşmayı bulmak hızlı, akıcı ve basit bir deneyim olmalıdır. İnsanlar WhatsApp’ta giderek daha fazlasını yaptıkça, mesajlarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. İşte bu nedenle bugün, bütün gelen kutunuzda kaydırmak zorunda kalmadan mesajlarınızı bulabilmeniz için yeni Sohbet Filtrelerini kullanıma sunuyoruz.

Başlangıç olarak; Tümü, Okunmamış, Gruplar olmak üzere sohbet listenizin başında görünecek olan ve tek bir dokunuşla seçebileceğiniz üç filtre arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Tümü: Tüm mesajlarınızın varsayılan görünümü.
  • Okunmamış: Kaçırdığınız veya yanıtlamanız gereken konuşmaları görmek istediğiniz zamanlar için ideal. Yanıtlarınıza öncelik verebilmeniz için, okunmamış olarak işaretlediğiniz ya da henüz açmadığınız mesajları gösterir.
  • Gruplar: Çok talep edilen bu özellik sayesinde artık tüm grup sohbetleriniz tek bir yerde organize edilecek. Haftalık aile yemeği konuşmanızdan tatil planlarına kadar tüm favorilerinizi daha kolay bulabileceksiniz. Toplulukların alt grupları da burada görünecek.

Filtrelerin insanların düzenli kalmasını, en önemli sohbetlerini bulmasını ve mesajlarda daha verimli bir şekilde gezinmesini kolaylaştıracağına inanıyoruz. En önemli şeylere odaklanmanıza yardımcı olacak daha fazla seçenek oluşturmaya devam edeceğiz. Bugünden itibaren kullanıma sunulmaya başlayan bu özellikler, önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına açılmış olacak.

Kaynak: blog.whatsapp.com/find-messages-faster-with-chat-filters