Kategoriler
Eğlence

Cities: Skylines II bugün çıkıyor

Cities: Skylines II, 24 Ekim itibariyle Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenerek çıkış yapıyor.

Cities: Skylines, Colossal Order tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayınlanan şehir kurma oyununu olan Cities: Skylines II yani Cities: Skylines 2. oyunu bugün itibariyle çıkıyor, çıkışı ile aynı anda Xbox Game Pass’a da eklenmiş olacak.

Xbox Game Pass nedir?

Xbox Game Pass Microsoft’un Xbox One, Xbox Series X/S ve Windows 10, Windows 11’de mevcut olan abonelik hizmetidir. Xbox Cloud Gaming ile birlikte IOS ve Android’de de kullanılabilir. “Video oyunları için Netflix” olarak tanımlanan Xbox Game Pass, kullanıcılara tek bir abonelik ücreti karşılığında kütüphanesinde bulunan oyunlara erişim izni verir. Servis 1 Haziran 2017’de başlatıldı, Xbox Live Gold aboneleri 24 Mayıs’ta öncelikli erişim aldı. 3 farklı abonelik sistemi bulunmaktadır. Bir tane PC sürümü, iki tanede konsol sürümü bulunmaktadır. Ultimate sürümünde Xbox Live Gold aboneliği gibi birçok özellik bulunmaktadır.18 Mart 2020’de EA Play’i de bünyesine katmıştır sadece PC ve Ultimate sürümünde bulunmaktadır.

Xbox Game Pass avantajlıdır!

Bu arada Xbox Game Pass oyun fiyatlarına bakıldığında gerçekten çok avantajlı, özellikle Türkiye’de, zira Xbox Game Pass aboneliği aldığınızda Cities: Skylines gibi yüzlerce şahane oyunu herhangi bir ücret ödemeden oynama imkanına sahip oluyorsunuz. Eğer birden fazla oyun satın almak ve oynamak istiyorsanız her oyunu tek tek satın almak yerine Xbox Game Pass abonesi olmak isteyebilirsiniz.

Oyunda yollar ve yapılar inşaat edilip şehir büyütülebilir. Şehir halkının birçok ihtiyacı vardır. Şehirdeki insanların daha kolay ulaşım yapması ve trafiği rahatlamak için toplu taşıma araçları eklenebilir. İnsanlar eğitim görerek ofislerde ve mağazalarda çalışmaya başlar. Parklar ve yapıtlar insanların mutluluk oranını arttır. Yapıtlar şehirdeki turist oranını da arttır. Oyunun kendisinde 10’dan fazla harita mevcuttur.

Cities: Skylines II hakkında

En gerçekçi şehir kurma oyunuyla bir şehir kur ve bu şehri gelişen bir metropole dönüştür. Yaratıcılığının ve problem çözme becerinin sınırlarını zorlayarak ilk kez bu çapta bir şey inşa et. Derin simülasyon ve canlı ekonomi ile sınırsız dünya kurma deneyimi.

Cities: Skylines II
Official Release Trailer | Coming October 24th, 2023 I Cities: Skylines II

Hayal edebilirsen inşa da edebilirsin. Sıfırdan bir şehir kur ve bu şehri yalnızca senin hayal edebileceğin, gelişen bir metropole dönüştür. İlk kez bu çapta bir şey inşa edeceksin. Cities: Skylines II, derin simülasyon ve canlı ekonomi ile sınırsız bir dünya kurma deneyimi sunuyor.

Başlamak için şehrinin temellerini at. Günlük hayatın yaşanılmasını mümkün kılan yolları, altyapıyı ve sistemleri kur. Her şey sana kalmış.

Şehrinin nasıl büyüyeceği de senin ellerinde ancak stratejik bir plan yap. Alacağın her karar bir şeyleri etkiler. Ekonomiyi desteklemek için ticareti kullanırken yerel endüstrilere enerji sağlayabilir misin? Yerleşim bölgelerini, şehir merkezinin canlılığına zarar vermeden nasıl güzelleştirirsin? Şehrin bütçesini dengede tutarken vatandaşlarının ihtiyaçlarını ve isteklerini nasıl karşılayacaksın?

Şehrin asla uyumaz. Yaşayan ve nefes alan her dünya gibi zamanla değişir. Bazı değişiklikler yavaş yavaş, bazıları ise ani ve beklenmedik olacak. Günler geçip mevsimler değişirken hayat planladığın gibi gitmediğinde harekete geçmeye hazır ol.

Sürekli büyüyen bir Mimar topluluğu ile modları kullanarak gerçekten de ezber bozan bir şehir inşa etmek için daha fazla fırsat bulunur. Tüm bunlar Cities: Skylines II ile artık daha kolay.

Gelmiş geçmiş en gerçekçi ve detaylı şehir kurma oyunu Cities: Skylines II yaratıcılığının sınırlarını zorlar ve problem çözme becerini bir üst seviyeye taşır. Hayallerindeki şehri inşa etmen için güzel bir şekilde işlenmiş yüksek çözünürlüklü grafikleri ile sana ilham verir.

Derin simülasyon.

Yapay zeka ve karmaşık ekonomiden dolayı verdiğin her karar şehri etkiler. Strateji oluştururken, problem çözerken ve değişime, zorluklara ve fırsatlara tepki verirken bunu unutma.

Efsanevi çapta sonsuz olasılıklar.

Cities: Skylines II sayesinde taviz vermeden şehirler oluşturabilirsin. Gökyüzüne uzanarak inşa edebilir ve haritada yayılabilirsin. Neden olmasın? Şehrin sen demek.

Canlanan şehirler.

Kararların her vatandaşın kim olduğunu tanımlayan olaylarla hayat yörüngesini belirler. Sevgi ve kayıptan zenginlik ve iyiliğe kadar hayatlarındaki inişleri ve çıkışları takip et.

Dinamik bir dünya.

Şehrinin iklimini ayarlamak için bir harita seç. Bunlar; artan kirlilik, değişebilir hava durumu, mevsim değişiklikleri arasında şehrini genişletmek için kullanacağın doğal güçler.

Minimum:Önerilen:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows® 10 Home 64 Bit
İşlemci: Intel® Core™ i7-6700K | AMD® Ryzen™ 5 2600X
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 970 (4 GB) | AMD® Radeon™ RX 480 (8 GB)
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows® 10 Home 64 Bit | Windows® 11
İşlemci: Intel® Core™ i5-12600K | AMD® Ryzen™ 7 5800X
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ RTX 3080 (10 GB) | AMD® Radeon™ RX 6800 XT (16 GB)
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Oyun gerçekten harika görünüyor ancak sistem gereksinimleri oldukça yüksek, zaten 1. oyunda da yüksekti. Oyun hakkında daha fazla bilgi resmi X hesabında @CitiesSkylines. Aslında oyun piyasaya sürülmeden önce bazı yayıncılara dağıtıldı ve onlardan izlemeye başlamıştı, Twitch’de birçok ya

Geriye sayım başlıyor! 🎉 Hayal Edebilirseniz, İnşa Edebilirsiniz! 🏗️ Sen bunu gerçekleştirirsin. Sen onu senin yap. Şehirleri Sen Yarat. 24 Ekim 2023’te geliyor. Ön sipariş için son şans: https://pdxint.at/PreOrderNOW

Kaynaklar: