Kategoriler
Kodlama

Takip edilesi 35 developer Youtube kanalı

Web devloperlar için takip edilmesi gereken harika Youtube kanalları.

Bu yazımızda web devloperlar için Youtube’da takip edilmesi gereken harika kanalları derledik, her kanal için kısa bir bilgilendirme ekledim böylece kanalın ne hakkında olduğunu anlamak daha kolay oldu. 35 Youtube kanalına ek 3 bonus kanal da ekledik 😉

 1. Traversy Media: Çeşitli teknolojilerle ilgili çok sayıda harika hızlandırılmış bilgiler ve eğitimler bulunmakta.
 2. The Net Ninja: Çeşitli teknolojilerdeki yüksek kaliteli içerikler barındırıyor.
 3. Academind: Çok çeşitli teknoloji konularında içerikler örneklerle iyi düşünülmüş bir sunum.
 4. Ben Awad: Çeşitli konularda farklı düşünceler (her zaman doğrudan kodlamayla ilgili değil) ve hoş bir mizah.
 5. Clever Programmer: Developerlar için, araçlar, uygulamalar ve ipuçları, harika videolar. Son zamanlarda kanalda çok sayıda canlı yayında kodlama var.
 6. Coding Garden: Canlı videoalr daa sohbet, etkileşimi ile çok sayıda canlı kodlama var. Mümkün olduğunda sorularınıza cevap verilmekte.
 7. Web Dev Simplified: Yüksek kaliteli içerikler. Konular derinlemesine araştırılır ve içerik iyi düşünülmüş ve takip etmesi kolaydır.
 8. Computerphile: Genel olarak bilgisayar başında iseniz takipte olmanız gerekir. İşlerin nasıl yürüdüğüne, perde arkasında neler olduğuna ve daha fazlasına daha yakından bakın.
 9. Fireship: Modern ve en son teknolojiler. Harika görseller ve özlü bilgiler. Genel olarak kaliteli içerik.
 10. Florin Pop: X zaman diliminde X proje yapmak gibi zorlukları sever. Belirli konularda ayrı videolarla karışık çok sayıda canlı kodlama.
 11. freeCodeCamp: Tam uzunlukta eğitimler için en iyi yer (genellikle 8 saat +). Sonrasında pratik olarak kullanabileceğiniz birçok proje.
 12. Programming with Mosh: Yüksek kaliteli videolar ve konular genellikle başka yerlerde olduğundan daha iyiler. Kolay gezinme için harika küçük resimler.
 13. Javascript Mastery: Full-stack JS geliştiricileri için takip edilmesi gereken bir kanal.
 14. TechLead: Çeşitli konularda videolar, eski Google ve facebook mühendisi. Eğer yeni başlayan biriyseniz, bazen gerçek mi yoksa trol mu olduğuna karar vermekte zorlanabilirsiniz.
 15. Joma Tech: Kaliteli, iyi düzenlenmiş içerik. TechLead’e benzer, ancak genellikle daha sanatsal ve film benzeri.
 16. CS Dojo: Algoritmaları ve veri yapılarını öğrenmek istiyorsanız sizin için harika bir kanal. Özellikle iş arama aşamasındaysanız ve görüşmelere hazırlanıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.
 17. Ania Kubow: En yeni kanallardan biri. JS oyun geliştirme konuları bulunur. Takip etmesi kolay. Vanilya JS’yi öğrenmek istiyorsanız harika bir kaynak.
 18. The Coding Train: İşlediği konular hakkında çok detaycı ve hevesli. Canlı kodlama oturumları sırasında genellikle eş zamanlı olarak takipçilerle etkileşimi var.
 19. Colt Steele: Udemy’de en çok satan eğitmenlerden biri, harika bir YouTube kanalı var. Görsel olarak hoş ve kaliteli içerik.
 20. Dev Ed: Yüksek kaliteli içerik. Takip etmesi çok kolay.
 21. Learncode.academy: Harika içerik, iyi iş. Son zamanlarda etkin değil, orada çok sayıda büyük kaynak var, özellikle yıllık özetlenen geliştirici yol haritaları.
 22. Meth Meth Method: Yüksek kaliteli içerik. Gelişmiş bir JS kaynağı arıyorsanız veya Canvas’ı öğreniyorsanız harika. Çok sayıda uygulamalar ve zarif kodlar.
 23. Hitesh Choudhary: Takipçilerle etkileşim kuruyor, sıklıkla canlı videolar oluşturur. Diğer videolar konuyla ilgili kısa ve öz.
 24. Wes Bos: Harika bir kanal.
 25. Coding Tech: Bu kanal özetle kodlayıcılar için TED’dir. Çok sayıda harika tam uzunlukta teknoloji konuşmaları var.
 26. Derek Banas: YouTube’un ilk developer kanalları arasında. Çok detaylı, oldukça hızlı tempolu.
 27. LevelUpTuts: Çok çeşitli teknolojileri içeren harika bir kanal. İzleyicinin deneyim düzeyine göre oynatma listeleri ile sıralanan çok sayıda eğitim.
 28. Dani Krossing: Yakın zamanda kanalın adını değiştirdi, oyun ve vlog’lar da ekledi. Farklı teknolojilerde harika çalma listeleri.
 29. Google Developers: Son yeniliklere, güncellemeler ve gelecek planları, en son teknolojiyle ilgili haberler. Ayrıca ilginç konuşmalar, haberler.
 30. Joshua Fluke: Dürüst incelemeler ve röportajlar gibi birçok gerçek konular. Doğrudan konuya girer dolambaçlı yollar yok.
 31. Engineered Truth: Nasıl developer olunacağına ve üretken kalacağınıza dair ipuçları, nasıl iş bulacağınız, maaşlar üzerinde pazarlık yapılacağı, remote(uzaktan) işlerde kullanılacak stratejiler.
 32. DesignCourse: Front-end developerların takip etmesi gereken bir kanal . Tasarım araçlarını ve tekniklerini öğrenmek için iyi, çok sayıda modern tasarım örnekleri, dersleri.
 33. Chris Coyier: Css-tricks.com’un kurucusu. Tahmin edebileceğiniz gibi – esas olarak kanal Front-end odaklı. Izgara, duyarlı tasarım ve tüm benzer güzel şeyler.
 34. Chris Hawkes: Temelde araç karşılaştırmaları, kariyer ipuçları, en iyi teknoloji listeleri, nasıl yapılacağına dair tavsiyeler, görüşler vb. Gibi daha geniş ve açık konular üzerine düşünceler.
 35. JSConf: JS ile ilgili tüm konularda çok sayıda ve harika konular. Modern trendler ve sürekli gelişen ortamı takip etmek için harika bir kaynak.
 36. Numberphile: Matematik ve sayılarla ilgili her şey. İlginç konular ve takip etmesi kolay.
 37. 3Blue1Brown: Nitelik nicelikten daha saftır. Animasyonlar için manim açık kaynaklı motor kullanır. Akıllara durgunluk veren şeyler.
 38. ColdFusion: Çeşitli teknoloji alanlarında iyi araştırılmış içerik. Kaliteli ses ve düzenleme.

Umarım bunlar işinize yarayan harika kaynaklardır. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂 daha fazlası için takipte kalın!