Kategoriler
SEO

Google Temmuz 2021 Çekirdek Algoritma güncellemesi üzerine

Google’ın Temmuz 2021 G-geniş çekirdek güncellemesi (ve kardeşi Haziran çekirdek güncellemesi) – Çift geniş çekirdekli algoritma güncellemesinden öngörüler

Google’ın bu yaz yaptığı algoritma güncellemesi kapsamında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. SEO uzmanı olan Glenn Gabe bu konuda harika bir içerik oluşturmuş ve merak edenler, öğrenmek isteyenler için kaçırlılmamalı.

Here is a slide from my SMX Advanced presentation about the power of the signal (along with a tweet of mine based on a video from Google’s Martin Splitt).
Here is a slide from my SMX Advanced presentation about the power of the signal (along with a tweet of mine based on a video from Google’s Martin Splitt).

Google’ın Haziran ve Temmuz aylarında devreye soktuğu iki fazlı çekirdek algoritma güncellemesinin kapsamına dair görüşlerini paylaştı.
Glenn Gabe’e göre Haziran ve Temmuz aylarındaki algoritma güncellemeleri ile sıralama kaybı yaşadıysanız, bu sanıldığı gibi Google Sayfa Deneyimi güncellemesinden kaynaklanmayabilir.
Zira Google sözcülerinden John Muelller sayfa deneyiminin Google algoritmasında düşük seviyede bir sinyal olacağını belirtmiş. Yani koparılan onca yaygaraya rağmen Önemli Web Metrikleri’nde kazanıım elde etmek için geliştirmeler yapmak, eğer siteniz kalitesiz ise, gözle görülür bir fark yaratmayabilir. Glenn daha önce Google tarafından açıklandığı üzere, Haziran ayındaki ilk faz algoritma güncellemesinde düşüş yaşayan bazı sitelerin, Temmuz ayındaki ikinci faz güncelleme ile durumu toparladıklarına dair örnekler paylaşmış aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz: Google’s July 2021 Broad Core Update – Rapid-fire Insights From The Summer of Two Core Algorithm Updates – Glenn Gabe https://www.gsqi.com/marketing-blog/google-july-2021-broad-core-update-analysis-findings/

Google’s @g33konaut about the Page Experience Signal in a video w/ @lorenbaker: *Don’t panic. *It’s a tiebreaker. *For some it will be quite substantial (?!?!), for others, not so much. *Don’t oversell the update to stakeholders… that can backfire. https://glennga.be/3ffn0Jl