Kategoriler
Tech

En iyi sahte adres üretici siteler

Bazen sahte bir adrese ihtiyacınız olabilir, bunu online olarak oluşturan web siteleri var.

Bazen sahte adreslere ihtiyacımız olur, örneğin sadece ABD’de ikamet edenler için oluşturulmuş bir form/anket ile ABD merkezli bir siteye kaydolurken ABD içerisinden bir adres ihtiyacı duyabilirsiniz.

Fake/Sahte adreslerde sokak, /eyalet/bölge, şehir ve posta kodu vardır, bu bilgiler ihtiyacınızı karşılar. Ayrıca benzeri şekilde fake telefon numarası(eğer doğrulama gerekmiyorsa) ve fake/sahte e-mail de işinize yarayabilir. Bu nedenlerle, gerçekten orada ikamet ediyor olsanız da olmasanız da, basitçe üretmeniz gerekiyor. Kendi başınıza yanlış bir adres oluşturabileceğiniz ve yalnızca ABD’deki bir üyenin sitesine kaydolabileceğiniz belirli sayıda sahte adres üreticisi web sitesi vardır.

Neden sahte bir adrese ihtiyacımız var?

Amerika Birleşik Devletleri veya Birleşik Krallık sitesini gerçek adresinizle tek başına kaydetmeye çalışırsanız, site sınırlamaları nedeniyle sizi kabul etmeyebilirler. Bu nedenle, reklamvereninizin gereksinimleri nedeniyle kaydınız reddedilecektir. Bu durumda, geçerli bir ABD veya İngiltere merkezli fatura adresi almak ve söz konusu siteye kaydolmak için rastgele ve sahte adres oluşturucu ABD’yi ve sahte adres oluşturucu İngiltere’yi kullanabilirsiniz. Bu adresi birden fazla yerde ve web sitesinde kullanabilirsiniz ve o siteye erişebilirsiniz. Benzer şekilde, kişisel veya resmi olabilecek sahte bir ABD adresi kullanmanın birden çok amacı vardır.

Nerede kullanabilirsiniz?

Binlerce kişi, işletme ve devlet kuruluşu, Fake Address Generator’ı yararlı ve yapılacak yaratıcı şeyler olarak buldu. İşte birkaç örnek: Özellikle gerçek verilerin kullanımını engelleyen yasalarla (HIPAA gibi) kalite testlerinden elde edilen verilerin elde edilmesi zor olabilir. Birçok web sitesi kötü tasarlanmış olup, yabancı ziyaretçilerin hesaplara kaydolmasını zorlaştırmaktadır. Üyelik formlarını kolayca doldurabilir ve sahte bilgiler kullanarak siteye giriş yapabilirsiniz. Formları doldururken kişisel bilgilerin ifşa edilmesini önlemek için sahte bilgiler kullanın. İnternette takma adınız olarak kullanmak için sahte bir kimlik oluşturun. Gerçek hayatınızı internet hayatınızdan ayrı tutmanızı sağlar. Karakterler için kullanılacak bir kitap veya hikaye için isim fikirleri alın. Oluşturulan kredi kartları, temel istemci/sunucu doğrulama tekniklerini test etmek için yanlışlıkla gerçek bir kart işlenmeden kullanılabilir. Gerçek bilgilerin ifşası riski olmadan, oluşturulan sahte şirket adresi, temel istemci/sunucu doğrulama tekniklerini test etmek için kullanılabilir.

Sahte Adres Üreticisi Yasal mı?

Bu, birçok insanın kafasında ortaya çıkan önemli bir sorudur. Cevap Evet, EĞER VE YALNIZCA yasal bir amaç için kullanıyorsanız. Sahte adres oluşturucu veya rastgele adres oluşturucu aşağıdaki amaçlardan bazıları için kullanılabilir:

 • Dolandırıcıları önlemek için finansal bilgileri gizleme.
 • Finansal hacklerden kaçınmak.
 • Çevrimiçi bilgi hırsızlığı.
 • Yasal kullanım için bölgenizden başka bir web sitesini kaydettirmek için sahte kimlik oluşturucuyu kullanma.
 • Sahte adres oluşturucuyu dolandırıcılık ve bilgi hırsızlığı oluşturmak için kullanıyorsanız, bu tamamen yasa dışıdır.

En İyi Sahte Adres Üretici Siteler

 1. duplichecker.com
 2. Randomlists
 3. Fakena
 4. DataFakeGenerator
 5. Fakenamegenerator.com
 6. Names.igopaygo.com
 7. fakeaddressgenerator.com

Ben Fakenamegenerator.com çok eskiden de kullandım tecrübelerim oldu ve memnun kaldım, diğerlerini denememiştim ama alternatif olarak kullanılabilir. Özellikle “Randomlists” harika bir site çünkü adresle birlikte başka bir çok şeyi fake/sahte olarak oluşturma imkanı var.