Kategoriler
Tech

Google Domain’den Squarespace’e transferler başladı

Google Domain’de bulunan alan adları Squarespace’e otomatik olarak geçiyor.

Google Domain alan adları Squarespace’e otomatik olarak geçmeye başladı. Eğer aynı Google mail adresi ile Squarespace üyeliği oluşturduysanız, Squarespace hesabınıza Google hesabınız ile giriş yapıp alan adlarını görebilirsiniz.

Tüm kayıtlar olduğu gibi geçmiş incelemelerimde hiçbir hata görmedim. Benim için özellikle DNSSEC gibi kayıtlar önemliydi onların da hatasız geçirildiğini gördüm.

Önceden Google Domains üzerinde olan alan adlarınızı(domains) https://account.squarespace.com/domains adresinden görebilirsiniz ayrıca konu hakkında bilgi içeren mailler Google hesabınızın bağlı olduğu email adresine gelecektir.

Bilindiği gibi Google, Google Domains isimli hizmetini geçen yıl durduracağını ve tüm alan adlarının herhangi bir transfer yapılmaz ise otomatik olarak Squarespace isimli alan adı hizmeti şirketine transfer edileceğini bildirmişti. Domain transferleri normalde ücretli yani yıl eklenerek yapıldığı için bu süre içerisinde Google Domains’de bulunan alan adları için bir süre WordPress.com alan adı hizmetine ücretsiz transfer seçeneği de sunulmuştu. Ben açıkçası Squarespace’in gayet sorunsuz kaliteli hizmet vereceğini düşündüğüm için alan adlarımın tamamını oraya transfer edilmesini sağladım, elbette Google Domains Türkiye’den sayın almalarda çok büyük fiyat avantajları sağlıyordu o konuda maalesef üzgünüz.

Google Domains üzerinde bir alan adınız vardıysa bu günlerde dikkat etmeniz gereken tek şey otomatik olarak Squarespace’e transfer edilmiş alan adınızın DNS kayıtlarının eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol etmek, daha fazla bilgi için https://support.google.com/domains/answer/13689670 ve https://domains.squarespace.com/google-domains adresine bakabilirsiniz.

Kolay gelsin.