Kategoriler
Genel

Getty Images Unsplash’ı satın aldı

Tamamen ücretsiz olarak kullanılan ve ücretsiz görselleri barındıran Unsplash, Getty Images tarafından satın alındı.

Unsplash harika bir siteydi, insanlar görsellerini/fotoğraflarını ücretsiz oalrka paylaşıp tüm dünyada telifsiz olarak kullanılmasını sağlıyordu, Unsplash’ın popüler stock fotoğraf satış şirketi Getty Images tarafından satın alınması biz kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmadı ve endişeliyiz.

Satın alma haberinde Unsplash CEO’su Mikael Cho satılma haberini verirken Unsplash’ın Getty Images‘in bir parçası olarka çalışmaya devam edeceğini açıklamış, yani muhtemelen iki site birleşecek.

Satın almaya hiç sevinmedim ama Unsplash’ın çizgisini bozacağını çok sanmıyorum sadece ekstra şeyler eklenebilir diye düşünüyorum.

http://press.gettyimages.com/getty-images-to-acquire-unsplash-the-preeminent-image-platform-for-global-creators/

2013 yılında kurulan Unsplash 2020 yılı içerisinde 3 milyar görsel indirmeye ulaştı, sitede 300bine yakın paylaşımcı/fotoğrafçıdan toplamda 17 milyardan fazla fotoğraf bulunmakta.

wolkanca.com’da Getty Images Unsplash’ı satın aldı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Getty Images Unsplash’ı satın aldı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.