Kategoriler
Multimedia

Yeryüzündeki cennetler

Bodrum, yeni St. Tropez mi?
New York Times gazetesi, limanındaki büyük yatlara, nefis manzarasına, gece yaşamını, Barlar Sokağı'nda toplanan iyi giyinmiş gençlere dikkat çekerek Bodrum'u Fransa'nın ünlü sahil kenti Saint Tropez'e benzetti.

Flickr Search

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Bodrum'u "Bodrum, yeni St. Tropez mi? başlıklı bir haberde değerlendirdi. "Beyaz kumlu plajları, dükkanların yanyana dizildiği sokakları, Bodrum kenti, çok uzun bir süreden beri Türkiye'deki favori deniz beldesidir" ifadesini kullandı.
Ancak gazete, eski bir balıkçı köyü olan Bodrum'un artık "Küresel parti" görünümüne girdiğini belirterek şunları yazdı:
"Bazıları doğrudan Capri veya Monaco limanlarından gelme mega yatlara bir bakış, (Bodrum'un) yeni elde ettiği ünün ipucunu veriyor. Bunu ayrıca trend belirleyicisi hotelci Andre Balazs ile birlikte kurek çeken Uma Thurman'ın paparazzilerce çekilen fotoğrafları doğruluyor. 50 binlik nüfus yaz aylarında 10 kat artıyor. Bodrum, biraz St. Tropez gibidir, tek fark belki dansözler." New York Times, Bodrum'u çekici kılan unsurları sıralarken de nefis manzaları, beyaz evleri, zeytinlikleri ve dünyanın 7 harikasından biri olan Halikarnas Mozolesine işaret ediyor.
Bodrum'un gece hayatı üzerinde de duran NYT, iyi giyinmiş gençlerin, Halikarnas gibi açık hava diskolarına yönelmeden Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde buluştuğunu kaydetti. Haber eski ama fotoğraflar harika.

Dinlenmek için Montenegro
Flickr Search

Kayak için Andorra'daki Pas de la Casa
Flickr Search

Himalayalar'da 8 bin feette golf için The Royal Thimphu-Bhutan

The Rila manastırı Sofya-Bulgaristan
Flickr Search

The Royal Palace-Etiyopya

Güneş tutulmasını izlemek için Lyndhurst-Avustralya
Flickr Search
Egzotik ve lüks bir kamp için Missoula
Flickr Search

Rafting için Hindistan

Komünizmin ikonları için Litvanya

Gökdelenler için Kuala
Flickr Search
Arkadaşınla bisiklet sürmek için Çin
Flickr Search

Baharat almak için Özbekistan
Flickr Search
Casinolar için Monaco

Futbola doymak için Almanya
Flickr Search
Adriatik'te yüzmek için Hırvatistan
Flickr Search

Eski wolkanca.com’da Yeryüzündeki cennetler veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Yeryüzündeki cennetler için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.