Kategoriler
Multimedia

Kuzey Kore’den fotoğraflar

II. Dünya Savaşı’ndan sonra, Kuzeyin komünist hakimiyetine girmesi diğer taraftan Güneyin Batıya dönük politika izlemesi ve birçok şeyi batılılarla paylaşmasından, Kuzey ve Güney Kore olmak üzere ikiye parçalandı.

Demokratik Kore Halk Cumhuriyeti 1948 yılında otoriter ve sosyalist bir hükmet olarak kurulmuştu. 1994 yılında Kuzey Kore’nin ilk lideri olan Kim İl Sun’un ölümünden sonra, ülkeyi oğlu Kim Jong İl yönetmektedir.

Kuzey Kore diğer komünist ülkelere göre daha bir kapalı kutu görünümündedir. Ülkenin güneyinde Güney Kore, kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti ve Rusya, doğusunda ise Japon Denizi bulunur.
Kuzey kore

Flickr Search

Bu ara Kuzey Kore lideri Kim Jong-il’n nerede olduğunu bilen yok, felç geçirmiş olabileceğini düşünenler var.

Bu video da izlenesi;

Kuzey Kore’den fotoğraflariçin 16 yanıt

fazla söze gerek yok bence kore türkiye'den sonra 2. güzel ülkelerimizdendir yani renklerin ülkesi diyebiliriz ben gitmedim ama gidip oraları görmeyi çok isterim inş bir gün gitmek nasip olur herkese selamlar.

bence de gidilip görülmesi gereken yerlerden, umarım fırsatımı zolur ölmeden.

kuzey kore çok güzel bir ülke, medyanın yalanları onların aç vs.vs spekülatifleri hepsi yalan. kübayada öyle diyorlardı. bence ikiside gerçek yaşamın olduğu ülkeler.

ben hepsini araştırdım, sscb, küba, çin. k,kore, böyle ülkeler 90lara kadar çok güzel tabiatı ve insanı koruyan ve değerli kılan sistemlerle yönetilmişler. ancak yağmacı abd ve yandaşlari bu sistemleri yıkarak kendileri gibi pisliğe çevirmişler.

bildiğim kadarıyla ülkede daha doğrusu başkentte çamaşır asmak yasakmış ve sadece 4 renke izin varmış sadece ayakkabıda istediğiniz stili,rengi giyebiliyormuşsunuz.sanırım bunları bildikten sonra pekte gitmek istemeyeceksiniz.
is

bende kuzey ve güney koriyi görmeyi ççok ama çok istiyorum kore 2 ye ayrılmış olsalarda biz türklerin kardeşleri.güney koredeki her insanın kuzey korede akrabalrı varmış ama hiç kimse birbirini göremiyomuş.umarım güney kore ve kuzey kore arasındaki kötü ilişkiler biterde insanlar birbirine karışır. bu arada güney korede yatan şehitlerimiz nur içinde yatarlar inşallah.(aminnn)

medya yalan söyleyecek tabii ki. çünkü maalesef türkiyede komünizm bir suç olarak göründükten sonra insanlara önereceklerini sanmıyorum…

ben kuzeyede guneyınede gıttım aralarında ucurum var kuzeyı begenen arkadaslara malesef yanıldıklarını soylemek zorundayım gercek komınızım hıkaye rezıllık baska bır sey yok detayları ogrenmek ısteyen olursa maıl atsın yanıtlarım.. 220 v elektrık yok ulkede gunde sadece 4 saat 24 v elektrık verıyorlar evlere bunun sızı nelerden yoksun bırakacagını ıyıce dusun cep telefonu yasak ulkeye gırerken alınıyor..

oraya hasretim orları görmeden ölmek benim için çok kötü üniversteyi orada okumak istyorum onların dilini öğrenmek istiyorum söyediğiniz şeyler eskide kaldı çünkü orası özgürlükler ülkesi

kuzey kore bence çok güzel bir yer orada bende okumak onlarla yasamak isterdim insallah bir gün gideriz oranın hakkında bir şey bilmeyenler lütfen biraz araştırıp öyle yazsınlar yorunlarını

şimdi öyle bir şeyki bir kere çoğrafyası ve doğal sı bir başka ve insanları çok sıcak kanlı anlatılmaz

bencede mükemmel bir yer her zaman koreye gitmek istemişimdir

koministlerde adalet yok kapitalisler de adalet yok en iyisi bunu ben söylüyorum ve ben buldun hüüriiiiiiiiiyyyyyyyeeeeeeeeetttttttttttttttt