Kategoriler
Gündem Internet

Ve asker Kuzey Irakta

Az önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin internet sitesine yeni bir basın bildirisi eklendi. Ve hemen ardından Hürriyet gazetesi flash haber olarak internet sitesinden Türk askerinin Kuzey Irak'a topçu ateşinin başladığını yazdı.

3507591.gif

Genel kurmay başkanı Büyükanıt daha önceki basın açıklamalarında terörün hortlayacağını açıkça bildirmişti ve gelişmeler aynen dediği gibi oldu Allah sonumuzu hayır etsin.

Kuzey Irak'a yoğun top ateşi
8 Haziran 2007
Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi’nde gece yarısına doğru yoğun top atışı sesleri duyuldu.
SAAT: 01.00
Türk Silahlı Kuvvetleri son zamanlarda Kuzey Irak sınırına bir süredir yığınak yaparken, bu gece Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunn Çukurca İlçesi top atışı sesleriyle yankılandı. Askeri kaynaklardan bunun tatbikat atışı olduğunu söyledi.
SAAT: 00.45
Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak'taki terörist yuvalarına yoğun bir şekilde topçu ateşine başladı.

BASIN AÇIKLAMASI

TARIH : 08 HAZİRAN 2007

NO : BA- 13 / 07

1. Sayın Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar BÜYÜKANIT, 12 Nisan 2007 tarihinde yapmış olduğu basın toplantısında, terörün Mayıs 2007 tarihinden itibaren tırmanacağını, kamuoyuna açık bir şekilde açıklamıştır.Son günlerde ortaya çıkan terör olayları, bu açıklamaların gerçekçi olduğunu göstermiştir.

2. Bu terör eylemleri, aynı zamanda bölücü ve ırkçı terör örgütünün gerçek niyetlerini de çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.

3. Her fırsatta, yurt içinde ve yurt dışında barış, özgürlük ve demokrasi gibi insanlığın yüksek değerlerini, terör örgütüne paravan olarak kullanan kişi ve kuruluşların, bu olayların gerçek yüzlerini görme zamanı artık gelmiştir.

4. Türkiye Cumhuriyeti, ulusal ve üniter yapısının, çağ dışı bir yapı olduğunu düşünen bir yaklaşım ile karşı karşıyadır.Ulusumuzun bu tehlikeli yaklaşımı fark etmek zorunluluğu vardır ve olmalıdır.

5. Ortaya çıkan ve giderek artan terör eylemlerinin, bu tür düşüncelerin ve bunları dolaylı ve doğrudan destekleyenlerin çarpık düşüncelerini çok açık bir göstergesi olduğu şüphesizdir.

6. Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadele konusunda sarsılmaz bir kararlılığa sahiptir ve bu tür saldırılara gereken cevabı vereceği tartışılmaz bir gerçektir.

7. Türk Silahlı Kuvvetlerinin beklentisi; bu tür terör olaylarına karşı, yüce Türk milletinin kitlesel karşı koyma refleksini göstermesidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eski wolkanca.com’da Ve asker Kuzey Irakta veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ve asker Kuzey Irakta için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Ve asker Kuzey Iraktaiçin 12 yanıt

saat: 01.00

türk silahlı kuvvetleri son zamanlarda kuzey ırak sınırına bir süredir yığınak yaparken, bu gece kuzey ırak'a sıfır noktasında bulunn çukurca ilçesi top atışı sesleriyle yankılandı. askeri kaynaklardan bunun tatbikat atışı olduğunu söyledi.

yani haberi yine yalanladılar ama kuzey ırağa girmekle bizi bataklığa çekmeye çalışıyor bana kalsa biz şimdi gelen şehitlerle kuzey ıraka girmemişimizin acısını çekiyoruz. girince neyin acısını çekeceğiz. girdik diyelim bu kez bize oradan çıkmamızın bedeli ne olacak yani biz girsek de girmesek de girdik de çıkmaya kalksak da hep bir bedel ödüyeceğiz bunun sonu nereye varacak bilmem ama gerekirse biz de askere gideriz vatanımız uğruna canımız feda.

cemil bence bildiriye bakılırsa bu sefer durum farklı bundan öncekiler tahminimce ufak çaplı boğazları kapatma falandı ama bildiri ye bakılırsa olay bu sefer farklı. halkı bir bütün olmaya, aynı anda tepki vermeye çağırıyor.

türkiye öğle bir hal aldı ki artık kimseye inanmaz olduk. benim bir tane arkadaşım ırakta askerlik yapıyor ve medya ise daha ırak'a kimse girmemiş diyor. o zaman 4,5 aydır ırakta askerlik yapıyorum diyen arkadaşım bana yalan söylemiş farkında değilim. bu tür olayları türkiyeye hiç yakıştıramıyorun bir zaman amerika da ırak'ı kurtaracağım vaatleriyle ırak'ı işgal etti. simdi türkiye de aynısını mı yapıyor. bu durumda bizim gavurlardan ne farkımız kaldı ki. bence pkk her şey palavra eğer türrkiye isteseydi inanın bundan seneler önce kurtulmuş olurduk. herkes kendi çıkarını düşünüyor milleti değil ve hatta çocuklarını, torunlarını düşünen yok burada. terörün nerden ve niçin çıktığını hepimiz biliyoruz. böyle yaparlarsa köklerini mi kurutacaklar?!. benim anladığım yine güneydoğunun başı dertte yine türkiyeyi 70'li yıllara götürmek istiyorlar. askeri darbelerin olduğu bir türkiye 2007 'ye hiç yakışmıyor. görüceksiniz ilk başta kürtler pkk yı yok etmek için yardım elin uzatacaklar sonra güneydoğu karışacak tıpkı ırkata olan olaylar güneydoğuda başlayacak ve yine pkk olamsa da adı başka bir terör örgütü ortaya çıkacaktır. batıya göçler artacak ve türkiye de en büyük sorun olan ekonomik sorun ise baş gösterecektir.
kısacası yine heba olacak olan türkiye olacaktır ve herzaman ki gibi kürtleri kötü adam yapacaklardır.

şiirtte askeri araba yoldan geçerken mayın patlamış 4 askerimiz şehit ve 4 tane yaralı var 🙁 allah sonumuzu hayır etsin bakalım bende 3 sene sonra askerim ne olacak bakalım off off

barzaniyle, talabani malı sırtını conilere yaslamış rahat rahat plan yapıyorlar. bizim hımbıl politikacılar. cumhurbaşkanlıgı sevdasındalar. yav bunları birbirine düşüremiyorlar. o kadar yeteneksiz bizim politikacılar. bu hainlerde biraz korku olsa böyle davranamazlar. yahu bırakın askerle uğraşmayı adam gibi işinizi yapın yok demokrasi zedeleniyormuş falan filan sanki demokrasiyi çok biliyorlarmış gibi allahın malları

kuzey ırak'a bilerek birileri bizi çekmeye çalışıyor.

savaşlarda hiçbir zaman kazanan olmaz öncelikle habur sınır kapısı kapanması lazım kuzey ırak'a giden akaryakıt elektrik kesilmeli.

bundan daha öncelikli olarak incirlik kapanmalıdır.

bunları dile getiren yok mağlesef kuzey ırak'a girelim deniyor. bundan bile siyasi rant elde etmek istiyeler var mağlesef.

bence amerika ile aynı zamanda yapılması gerekirdi ama yinede geç kalınmış değil boş bırakıldı bu pkk gün geçtikçe büyüyor birisinin komple bitirmesi gerekiyor

arkadaşlar bir kere america dan hayır beklemeyin zaten pkk ya silah veren onlar israil de töröristleri eğitiyor zaten toprağımızın üzerinde herkesin gözü var düşmanımız çok dostumuz az önemli olan dostumuzu seçip onlara kafa tutmak ve ırak ı almalıyız rusya, türkiye,çin,iran elele onların amına koyalım…anti america

kardesim ,kuzey irak dediginiz osmanlida musul vilayeti denilen ve bugun kurtlestirilmeye calisilan turkmenelidir.orada ki turk katliamina seyirci kalanlar bu vebalin altindan kakamazlar.turkun tek dostu turktur

onlar bilmiyorki bizi yıldıramazlar biz türküz büyük bir kitleyiz damarlarımızda akan kan vatan, beynimizdeki düşünce islam diyor bizde bu onur bu gurur oldukca toprağımıza ve bayrağımıza kimse dokunamaz türklük uğruna canlarımızı seve seve veririz.çanakkalede yatanlar boşa yatmıyor kac şerefsizle savaştık kaç şehit verdik yinede yılmadık pkk dediğin nedir üç beş piç arkasında duranlarda bizi çok iyi tanıyor bence herkes bizden tırsıyor askeriyle siviliyle biz bir bütünüz hadi kardeşlerim gazamız mübarek ola unutmayın atamız bize ölmeyi emretti….!!

selam kardeşlerim ben daha yeni askerden geldim allahıma dua edıyorum kıı bana sefer görevi nasibetti şuanda okadar çok istiyorumki askere gitmeyi ama bır önceki gibi değil doğuda çatışmaların olduğu yerde askerlık yapmayı isterim allah nasip ederse ben aslen diyarbakırlıyım ama hiçbirzaaman ayrımcılık yapmadım yapmamda ama bazıları türkiyeyi ikiye bölmek için ellerinden geleni yapıyorlar onlar kendilerini çok iyi biliyor ama herkeste şunu bilsin şu zamana kadar eniyi en güvenilir bir parti geldi oda akp dir bunuda herkes böyle bilsin ve pkk sorununuda en kısa zamanda çözeceklerine inanıyorum saygılarımla bır türk vatandaşıı……!!