UniHayat: üniversiteli sosyal network

Ben üniversiteli olamadım maalesef, içimde bir yerde ukde kalmış olacak ki üniversiteliler ortamlarına her fırsatta kaçak yollarla dalarım. Üniversitelerde oluşturulan sosyal toplulukların tadı bir başka oluyor, üniversite televizyonları, üniversite gazeteleri, üniversiteli web girişimleri, üniversiteli … … … vs. Bunların hepsi bu arkadaşların ileride iş ve sosyal hayatlarında onlara inanılmaz katkıda bulunacak, kendilerini keşfetmeyi sağlayacak etkinlikler. Öyle ki üniversite de derse girmekten daha önemli bu aktiviteler bence.
Az önce bir e-posta aldım, UniHayat diye bir organizasyon var, arkadaşlar bir televizyon kanalı açmışlar, üniversitelileri sosyal network diyorlar kendilerine, ve bir de tanıtım videoları var ki bu video da ne olduklarını zaten anlatıyor. Bu e-posta da benimle bir röportaj gerçekleştirmek istediklerini yazmışlar, ben de memnuniyetle kabul ettim. E tabi ki röportaj konusu sizinde tahmine edebileceğiniz gibi bloglar vs.
[via]
Uni hayat

Dünya üzerinde üniversitelilere yönelik olan sosyal networklar;

 1. StudyVZ Almanya
 2. xiaonei Çin
 3. studentix Polonya
 4. studentsn Almanya, Türkiye, Rusya
 5. unibicate Güney Amerika
 6. UniHayat Türkiye
 7. estudiln İspanya
 8. studiln İtalya
 9. studiqg Fransa
 10. younitr Türkiye
 11. studentface Avusralya

Sıralama alexa ya göre yapılmıştır.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

şu üniversiteye bir geçebilsem lise 2 ezikliği berbat bir duygu liseli olmak aslında 🙂 . üniversiteli olmanın en güzel yanı kıyafet derdi yok.kavga et disiplinlik olmuyon oh ne güzel okuyanlar yaşıyor

selam,
sn siralamasi gercekten cok ilginc. unihayati tebrik ederim 🙂

üniversiteli olunca iş bitmiyo … sonra da sıkıntılar devam ediyor