Kategoriler
Tech

Twitter’ın uygulaması Revue kapandı

Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu.

Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu. Revue’nün kapanmasında Twitter’ın uzun formatta Tweet paylaşımı üzerinde çalışmasının da etkisi olmuş olabilir.

2021 başında Twitter tarafından satın alınan ve aynı yıl Twitter ile entegre olup profillerde görünmeye başlayan, yayıncılar için e-posta bülteni uygulaması Revue’nin fişi çekildi.

Revue’yu kapatmak gibi zor bir karar aldık.

Bülteninizi yeni bir platforma taşımanızı ve hedef kitlenize kesintisiz bir şekilde ulaşmaya devam etmenizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Bu sayfada abone listenizi ve diğer kullanıcı verilerini dışa aktarabilir, geçmiş bülten sayılarınızı ve istatistikleri dışa aktarabilir ve hesabınızı silebilirsiniz.

Önemli tarihler:

  • 20 Aralık 2022 – Revue, ödenmemiş tüm ücretli abonelikleri faturalandırma döngülerinin sonunda iptal edilecek şekilde ayarlayacaktır.
  • 18 Ocak 2023 – Revue kapatılacak ve tüm veriler silinecek
https://www.getrevue.co/app/offboard

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra Twitter’da bir çok değişimin haberi gelmişti, bunlardan bir tanesi olan Twitter Blue, ücretli onay işaretleri gerçekleşti ve bunlardan bir diğeri olan şu an 280 karakter olan Tweet karakter limitinin 4 bin’e çıkarılması da gündemde.

Uzmanlar Tweetlerin 4 bin karaktere çıkması ile birlikte Twitter Revue uygulamasını kapatmış olabilir diye yorumluyor.

Böylece birçok sevdiğimiz ve takip ettiğimiz hesap kapanan Revue’den başka uygulamalara geçeceği kesinleşti ve en uygunu Substack gibi görünüyor.

the end of @revue https://help.twitter.com/tr/using-twitter/revue

Revue’nin kapatılması sadece tweet’lerin karakter limitinin yükseltilmesi değil uygulamanın gelir modelinin tam anlamıyla çalışmaması diye düşünüyorum zira Twitter gibi büyük bir devin içerisinde entegre olarak çalışan bu içerik üretim ve e-posta gönderim uygulamasının diğer rakiplerine göre inanılmaz büyük bir avantajı varken geliştirilmesine özen gösterilmedi ve takip edilmedi, aslında çok popüler bir uygulama olabilirdi.