The Man Without a Past

Bu film seyretmekten çok keyif aldığım filmlerden biri oldu arşivime ekledim, film izlemeyi seviyoruz izlenmemiş tüm filmlerin izlenmeye değer olduğunu da düşünüyorum fakat bazı filmleri daha bir çok seviyoruz ve birkaç defa daha izleyebiliyoruz.
The Man Without a Past filminde bir dram, bir aşk ve tüm bunlarla harmanlanmış komik bir hikaye var. Aki Kaurismäki'nin yazıp yönettiği film 2002 yapımı ve Türkiye'de 2003 de gösterildi, Finlandiya, Almanya ve Fransa yapımı başrollerini Markku Peltola ve Kati Outinen oynamış. Film Cannes da Jüri Büyük Ödülünü kazanmıştı.

Hikaye de bir adam kendisine yeni bir hayat kurmak için Helsinki’ye gelir amaç yeni bir iş bulmaktır. Sokakta kalır ve ölesiye bir dayak yer, bu dayağın etkisiyle ölümden döner ama tüm hafızasını kaybetmiştir, geçmişi hatırlamamaktadır.

Kendisini toparlamaya çalışır, tüm olanaksızlıklara rağmen, hiçbir şeyi olmamasına rağmen orada bir müzik grubu bile kurar, hatta kız arkadaşı bile olmuştur.

[Javascript required to view Flash movie, please turn it on and refresh this page]

Bu filmi izlemenizi öneririm, hikayeden çok etkileneceksiniz, her şeyini kaybeden ama umudunu kaybetmeyen bir adamın hikayesi, hiçbir şeyden çok şey çıkaran insanların hikayesi.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.