Tekerlemeler

Çocukken hatırladığım bazı tekerlemeler genelde kızlar söylerdi bunları. Sizinde bunlardan farklı hatırladığınız tekerlemeler varmı?

tekerlemeler

 • KÜÇÜK DOSTUM
  Küçük dostum gelsene Ellerini versene Ellerimizle şap şap Ayaklarımızla rap rap Bir şöyle, bir böyle Dans edelim seninle.
 • ELLERİM PARMAKLARIM
  Sağ elimde beş parmak, Sol elimde beş parmak Say bak, say bak, say bak. Hepsi eder on parmak. Sen de istersen saymak Say bak, say bak, say bak. Hepsi eder on parmak.
 • PORTAKAL
  Portakalı soydum, Başucuma koydum. Ben bir yalan uydurdum, Duma duma dum. Duma duma dum. Öğretmeni kandırdım, Kandırdım.
 • OYUN
  Oooo….. İğne battı, Canımı yaktı, Tombul kuş Arabaya koş. Arabanın tekeri, İstanbul'un şekeri. Hop Hop altın top, Bundan başka oyun yok.
 • HANIM KIZI
  Çan çan çikolata, Hani bize limonata? Limonata bitti, Hanım kızı gitti. Nereye gitti? İstanbul'a gitti. İstanbul’da ne yapacak? Terlik pabuç alacak. Terliği pabucu ne yapacak? Düğünlerde, Şıngır mıngır oynayacak.
 • KEÇİLER
  Ayşe Hanımın keçileri, Hop hop hopluyor, Arpa, saman istiyor, Arpa, saman yok, Kilimcide çok. Kilimci kilim dokur, İçinde bülbül okur. İki kardeşim olsa, Biri ay, biri yıldız, Biri oğlan, biri kız, Hop çikolata çikolata, Akşam yedim salata, Seni gidi kerata.
 • KOMŞU, KOMŞU
  -Komşu, komşu ! -Hu, hu! -Oğlun geldi mi? -Geldi -Ne getirdi? -İnci, boncuk. -Kime, kime? -Sana, bana. -Başka kime? -Kara kediye -Kara kedi nerede? -Ağaca çıktı -Ağaç nerede? -Balta kesti -Balta nerede? -Suya düştü. -Su nerede? -İnek içti. -İnek nerede? -Dağa kaçtı. -Dağ nerede? -Yandı, bitti kül oldu
 • KOMŞU, KOMŞU
  -Komşu, komşu ! -Hu, hu! -Oğlun geldi mi? -Geldi -Ne getirdi? -İnci, boncuk. -Kime, kime? -Sana, bana. -Başka kime? -Kara kediye -Kara kedi nerede? -Ağaca çıktı -Ağaç nerede? -Balta kesti -Balta nerede? -Suya düştü. -Su nerede? -İnek içti. -İnek nerede? -Dağa kaçtı. -Dağ nerede? -Yandı, bitti kül oldu.
 • Al şu takatukaları, takatukacıya götür. Takatukacı takatukaları takatukalamazsa, takatukaları taka tukalatmadan geri getir.
 • Eller pekmezlenmiş de biz pekmezlenmemişiz.
 • Bir berber bir berbere bre berber gel beraber bir berber dükkanı açalım demiş. Hakkı hakkının hakkını yemiş. Hakkı Hakkı'dan hakkını istemiş. Hakkı Hakkıya hakkını vermeyince Haklı da Hakkı'nın hakkından gelmiş.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Tekerlemeleriçin 13 yanıt

bana ne tekerlemler hiç komik değil daha fazla tekerleme istiyorum lan

iyi ama ben burda komik birşey göremiyorum. daha güzel olabilirdi ayrıca tekerleme diye kandırmasınlar akları sıraca

bana göre güzel ama daha farklı olabilirdi . bu tekerlemeler hep bilindik .ha bu arada bu yorum yazanların bazıları hiç kibar değil çok biliyosalar kendileri yazsınlar değil mi ama …

güzel ama daha güzel olabilirdi komik bişey göremiyom daha çok tekerleme istiyom laaaaan salaklar

ya her yerde aynıları yazıyor sözde komik tekerlemeler demiştim ama birine de gülmedim 🙁

bütün siteler aynı şeyi yazıyor bunlarda güzel ama farklı şeyler yazın biraz

gamze bildiğin tekerlemeler varsa buraya yazarak katkıda bulunabilirsin şekerim. bütün siteleri büyük ihtimalle hep buradan alıp kopyalamışlardır genelde o gerizekalılar öyle yapıyorlar.