Kategoriler
Kültür sanat Multimedia

Sis ve Gece

Ahmet Ümit'in beğenilen romanı Sis ve Gece'nin beyazperde uyarlaması olan film, 1998 yapımı Leopar'ın Kuyruğu filminin de yönetmeni olan Turgut Yasalar tarafından senaryolaştırılıp yönetiliyor. 23 Şubatta vizyona giriyor.

Gizli servis elemanı olan Sedat, iş ve özel hayat sorunları arasında sıkışıp kalmış, oldukça sıkıntılı günler geçirmektedir. Bir süre evvel, amiri olan yürekten bağlı olduğu Yıldırım'ın öldürülmesinin yıkımını üzerinden atamamışken sevdiği kadın Mine'nin de ortadan gizemli bir şekilde kaybolması, hayatını kabusa çevirir.
Sedat, Yıldırım'ın kendi teşkilatı tarafından öldürüldüğüne inanmakta ve Yıldırım'a olan bağlılığının kendisinin de teşkilat içinde pasifize edilmesine neden olduğunu düşünmektedir. Bütün bu buhranlı dönemlerde, içinde olduğu ve ailesinin de dolduramadığı boşluğu tek bir insanla kapatabilir. Resim öğrencisi olan Mine, Sedat'ın hayata tutunmasının tek dayanağı olmuştur. Ama artık o da yoktur ve bütün sevdikleri, hayatından teker teker çıkıp gitmektedir.

https://www.youtube.com/view_play_list?p=F3C9741F47E9EB74
Oyuncular
Uğur Polat (Gizli Servis elemanı), Selma Ergeç (Mine), Ayten Uncuoğlu (Madam Eleni), Sara Meriç Cinbarcı (Maria), Ümit Çırak (Şeref), Tardu Flordun (Piç Neco), İlyas Salman (Cuma), Devrim Nas (Sinan), Yetkin Dikinciler (Fahri)

Eski wolkanca.com’da Sis ve Gece veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Sis ve Gece için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.