R10.net forumu

2Bu akşam FriendFeed'de bir arkadaş benim açtığım bir başlığa “bırak onu da volkanca.com alınmış” diye yazmış. Verdiği bağlantı R10 isimli webmaster SEO vs. konularında kurulu bir forumdu, daha önce de wolkanca.net wolkanca.org gibi alan isimlerini alarak bu blogun isminden rant sağlama peşinde olan kişilerin de R10'da olmasından dolayı çok sinirli bir halde gidip foruma daldım.

Şunu belirtmeliyim ki R10 sitesinde çok kaliteli, bilgili kişiler de var fakat her yerde olduğu gibi orada da kalitesi kullanıcılar mevcut.

Kendilerinin ticaret yaptığını sanan bu insanlar elbette sistemin ürettiği insanlar, ülkemizdeki hem hukuk hem ekonomik sistem bunu doğurmuştur belki. Ticaret yaptığını belirten kişiler devlete ne kadar vergi veriyorlar çok merak ediyorum, bunları yaparken hiç ahlak denen bir kelime akıllarına da geldiğini hiç sanmıyorum. Forumda hiç aktif olmayan biriyim, ama çok kızıp forumu biraz dağıttım sanırım.

Forum konusunu geçersek böyle, kısaca forum iyi bir ortam bu tür ama kullanıcılar ortamı bozabiliyorlar. Asıl konu arkdaşın biri isminin Volkan olduğunu söyleyen ama forumdaki adı Mert olan arkadaş volkanca.com u tescil ettirmiş. Ben de hep neden wolkanca.com niye volkanca.com değil ndeden V yerine W diye eleştirip Türkçe katili ilan edildiğimden dolayı hah iyi bir arkadaşsa bunu bana satar diye düşündüm. Oysa arkadaşla forumda yazışmaya başlar başlamaz avukatları olsun diğer düşmanı tavırlarla yazanlar olsun atladılar konuya, daha sonra benim başka arkadaşlarım geldi yazmak istediler ama forum konusu 10 sayfayı neredeyse geçecekken forumu kilitlediler, benim hesabımı da banlamışlar. Banlanma nedeni de foruma hakaret, yani o kadar eğlendim ki bilemezsiniz, sanki 301 den anayasa mahkemesinde yargılandım devlete hakaretten. Hani Aziz Nesin'in o meşhur lafı vardır ya, Türklerin yarısı koyundur gibi bir söz demişti, Aziz Nesin gibi oldum forumda.

Arkdaş 24 tane alan adı almış bu şekilde bakınız bağlantı.

Nihayetinde hem merak ettiğimden hem de örnek olur diye düşündüğümden yasal olanaklarımı kullanmaya karar verdim, çünkü o kadar fazla saçmalık dönmüş ki o forum konusunda da döndü bunlar inanılmaz yanlışlıklar var. Gelişmeleri burada sizlerle paylaşırım, onca işim gücüm arasında vakit ayırıp şu işleri yapmak istiyorum ve artık burayı okuyan herkesin internette yazılan şeylerin tamamen doğru kabul etmeyip sorgulamasını tavsiye ediyorum, bir insan hakkında fikir beyan etmek için onu önce tanımamız gerektiğini de düşünüyorum. Velev ki ben atıyorum Ali hakkında bu adam şöyledir böyledir yazsam bir yere gizli kimlikle atıyorum "Cabbar: Ali küfürbaz adi herifin tekidir! Şimdi bunu okuyup bunu referans gösterip tartışmaya katılmak, Ali'nin küfürbaz bir kişi olduğunu düşünmek beyan etmek ne kadar saçma olur değil mi, oysa Ali hiç de öyle bir kiş değildir, o Cabbar belki Ali ile bir husumeti olan vatandaş dır.

Blograzzi meselesi var, az önce telefon açtım bir arkadaş çıktı konuyu açtım 7 ay önce biri bir şey yazmış kim olduğu belli değil, dedim bu yazanların profilleri yok bunları bulup mahkemeye verme şansım var mı, olumlu dediler bulunurmuş, bakalım neymiş nasılmış.

Bir de bildirgec meselesi var hala, o da ayrı bir saçma hikaye, neymiş ben bildirgeci hacklemişim Türk internetini mahvetmişim, yahu ne hack'i arkadaş ben blog yazısını zor yazıyorum, onu geç niye Türk internetini mahfedeyim ki ben deli miyim, bildirgec miymiş bütün Türk interneti ayrıca.

Böyle saçma konular işte, uzun lafın kısası R10.net forumu gibi diğer yerlerde de böyle saçma sapan karakterler çıkabiliyor.

    Düzenleme:

  • Volkanca.Com alan adını alan arkadaşın ismi Mert değil Volkan dır. Volkan'ın nickini mertue olması Mersin Tunceli ve Elazığ dan kaynaklanıyormış, kendisi MErsin'de yaşıyor, Elazığ’da doğmuş ve aslen Tuncelililer.
  • Volkanca.Com’u alan arkadaşın daha önceki ahlaksız kişiler ile bir alakası yok kendisi kişisel blogu için böyle bir isim seçmiş alevilik hakkında bir forumu var. Yazdığına göre bana alan adını satabilirmiş ama vazgeçmiş satmayacakmış çok kızmış bana, inat etmiş işte umarım daha sonra fikri değişir çünkü bu halde bir sürü karışıklık olacaktır, değişmese de pek mühim değil zaten.
  • Volkanca.com'un bir kısmına asıl wolkanca.com buradadır diye bağlantı falan verebilirim dedi arkadaş, hatta gel beraber yazalım teklifi bile etti, tabii ki kabul etmedim çok gereksiz.
  • R10 banlanması geri alındı, yüksek yerlerdeki tanıdıklar vasıtasıyla.
  • Forumdaki başlığı sildik.
  • R10 forumu güzel kaliteli bir yer ama her yerde olduğu gibi burada da saçma sapan şeyler olabiliyor.
  • R10 forumunda bir daha böyle tartışmalara girmemek lazım, siz de girmeyin sadece işinize yarayan bilgileri edinin, kullanın gidin.
  • İsimleri marka tescili ettirdim bir sürü param gitti.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

R10.net forumuiçin 19 yanıt

mesajların ilk kısmını takip ettiğim de size kesinlikle hak verdim(r10 hakkında söylediklerinize değil. domainin size satılması fikrine) fakat bu arkadaşın domaini satmamak istemesi çok doğal. tabi etik olan size değil satmak ücretsiz bile vermesidir. ama sizin ilerleyen mesajlarınızda üslubunuzu sertleştirmeniz(mahkeme ile tehdit etme vs) konuyu apayrı yöne çekti. tabi bunda bazı üyelerle sizin aranızdaki tartışmalar da eklenince… her yerde olduğu gibi r10 da da mutlaka kötü üyeler vardır. eminim blogunuzunda seviyesiz ziyaretçileri muhakkak vardır. fakat bu wolkanca seviyesiz bir ortamdır anlamanına gelmez. sözüne ettiğiniz domainin sahibi ile özel görüşerek konuyu kolaylıkla halledebileceğinizi düşünüyorum…

doğru yazmışsınız teşekkürler fakat r10 gerçekten çok fazla bu tür insanla dolu ve saçmalık ben de inasnları uyarmak babaında bu yazımı yazdım zaman neyi gösterir bilmem. forum da zaten yaklaşı 3 yılım olmuş hesabıma bakrsanız ama çook az baktığım bir siteydi zaten bu gün de friendfeed de arkadaşın yazması ile gördüm yoksa görmem imkansızdı.

r10'daki konuyu ilk okuyanlardan biriyim. ben sizin o konuda veya friendfeed sitesinde bir terbiyesizlik yaptığınızı düşünmüyorum. yazdığınız konudaki iyi niyetinizi açıkca görüyorum. %80'lik konuya gelince. ben kendimi o %80'in içinde görmüyorum. yarası olan zaten gocunmuş.

haklısın, r10'da çok bilmiş, kalitesiz ve mahallenin muhtarı gibi tanımlanıcak kişiler var. girin üye olun bakın. birüsürü backdoor gibi güzel paylaşım yapan makale yazan insanlar olduğu gibi. birsürüde boş beleş, yaş takıntısı yapan, çok bilmiş, yaşıyla övünen, forumdakilerle alay geçen insanlar var. hele hele moderatörleri ayrı konu. direk ban atıyorlar. 2 haftada 3 kere banlanıyorum.

r10 da elbette kendini artist sananlar var ama backdoor gibi cenk gibi gerçekten biz webmasterlara yararlı insanlarda var..bir kaç ukala için herkesi yargılamayın.

ama volkan hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum..

iyi yapmışsınız tescillemekle. bu sadece r10 ile ilgili de değil. domain korsanlığı diye birşey varmış. bir domaini 5 kereden fazla sorguylayan biri olursa bu domaini alıp 3-5 katına satıyorlarmış. bana bu şekilde 4 domain satmaya kalktılar.

teşekkürler furkan. domain dolandırıcıları ile ilgili bir makale çok önceden yazmıştım ben https://wolkanca.com/domain-dolandiricilari/ yakındna takip ediyoruz bizsektörü fakat ne yazık ki adam gibi para kazanma yerine bu tür yollarla haram yemek isteyen insanların sayısı bizden fazla.

mal insanların bir arada oldugu mal bir topluluk..

bilgili insanlar yok mu var ama maglum üzüm üzüme baka baka kararır…

nasrestin hocanın dediği gibi damdan düşmüş damdan düşen getirin demiş.uzun lafın kısası seni çok iyi anlıyorum volkan. insan ne kadar kalitesini düşürmemeye çalışsada bazıları inan yüzsüzlüğü ele alıp adamı zorluyor.madem bir yola girdin sonuna kadar git arkadaş arkandayız

bende r10 dayım ve senin tüm söylediklerine katılıyorum.tamam bilgili insanlar var. ama önemli olmak bilgili olmak değil adam olmak.insanlara faydali olmak .webmasterliğa başlamadanda blogunu takip ediyordum.başarilar

bende r10 üyelerinden bir tanesiyim. bilgili insanlar sayılabilecek kadar az var. daha çok gerizekalı ve ota boka atlayan insanların daha çok olduğu bir sanal mekan haline geldi. insanlara yardım ediyorsun popoları kalkıyor. o yüzden r10da bir insana yardım etmeden önce 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim. çünkü hiç beklemediğiniz anda – rep bu aralar çoluk çocuk iyine doldualabilirsiniz.

burada yorum yazan arkadaşların hepsi gördüğüm kadarıyla r10 üyesiymiş. hepsi de topluluğun kötü olmasından yakınmış. bütün iyi arkadaşlar buraya yorum yazmak için sıraya girmişler demekki. 🙂

siteniz çok güzel fırsat buldukça ziyaret ediyorum volkancığım seni sonuna kadar destekliyorum

r10 çok gereksiz ve çoluk çocuğun cirit attığı bir oyuncak parkı sanki.

bir web sayfası satın aldım ve arkadaşın teki aynen şöyle yazmıştı.

"arkadaşlar benim gördüğümü sizde görüyor musunuz? bu arkadaşın mesajı daha 13 davet edende siteyi devralan olmasın sakın"

gerzek kafalı hıyar ağası. girip baksa ne zaman kayıt olduğuma susacak. ayrıca 13 mesajımın olması yeni olduğumu değil yardıma ihtiyaç duymadığımı gösterir.

r10`a sadece ücretsiz scriptler bölümüne girer bir kaç script indirir o scriptteki kodların mantığını anlamaya çalışırdım sadece.

artık r10`a girmiyorum. girenlerede çoluk çocuğun maskarası olmalarını tavsiye etmiyorum. volkan kardeşim negüzel söylemiş diline kurban olduğum.

"r10 forumunda bir daha böyle tartışmalara girmemek lazım, siz de girmeyin sadece işinize yarayan bilgileri edinin, kullanın gidin."

selametle kalın arkadaşlar.

aslında ilk başlarda yeterince kaliteliydi.ancak ne bilim hani herkes bişey biliyodur ama çoğu arkadaş kendisini herşeyin bill gates'i görür olmuş asıl üzücü olanda bu sanırsam..