Kategoriler
Ivır zıvır

R10.net forumu

2Bu akşam FriendFeed’de bir arkadaş benim açtığım bir başlığa “bırak onu da volkanca.com alınmış” diye yazmış. Verdiği bağlantı R10 isimli webmaster SEO vs. konularında kurulu bir forumdu, daha önce de wolkanca.net wolkanca.org gibi alan isimlerini alarak bu blogun isminden rant sağlama peşinde olan kişilerin de R10’da olmasından dolayı çok sinirli bir halde gidip foruma daldım.

Şunu belirtmeliyim ki R10 sitesinde çok kaliteli, bilgili kişiler de var fakat her yerde olduğu gibi orada da kalitesi kullanıcılar mevcut.

Kendilerinin ticaret yaptığını sanan bu insanlar elbette sistemin ürettiği insanlar, ülkemizdeki hem hukuk hem ekonomik sistem bunu doğurmuştur belki. Ticaret yaptığını belirten kişiler devlete ne kadar vergi veriyorlar çok merak ediyorum, bunları yaparken hiç ahlak denen bir kelime akıllarına da geldiğini hiç sanmıyorum. Forumda hiç aktif olmayan biriyim, ama çok kızıp forumu biraz dağıttım sanırım.

Forum konusunu geçersek böyle, kısaca forum iyi bir ortam bu tür ama kullanıcılar ortamı bozabiliyorlar. Asıl konu arkdaşın biri isminin Volkan olduğunu söyleyen ama forumdaki adı Mert olan arkadaş volkanca.com u tescil ettirmiş. Ben de hep neden wolkanca.com niye volkanca.com değil ndeden V yerine W diye eleştirip Türkçe katili ilan edildiğimden dolayı hah iyi bir arkadaşsa bunu bana satar diye düşündüm. Oysa arkadaşla forumda yazışmaya başlar başlamaz avukatları olsun diğer düşmanı tavırlarla yazanlar olsun atladılar konuya, daha sonra benim başka arkadaşlarım geldi yazmak istediler ama forum konusu 10 sayfayı neredeyse geçecekken forumu kilitlediler, benim hesabımı da banlamışlar. Banlanma nedeni de foruma hakaret, yani o kadar eğlendim ki bilemezsiniz, sanki 301 den anayasa mahkemesinde yargılandım devlete hakaretten. Hani Aziz Nesin’in o meşhur lafı vardır ya, Türklerin yarısı koyundur gibi bir söz demişti, Aziz Nesin gibi oldum forumda.

Arkdaş 24 tane alan adı almış bu şekilde bakınız bağlantı.

Nihayetinde hem merak ettiğimden hem de örnek olur diye düşündüğümden yasal olanaklarımı kullanmaya karar verdim, çünkü o kadar fazla saçmalık dönmüş ki o forum konusunda da döndü bunlar inanılmaz yanlışlıklar var. Gelişmeleri burada sizlerle paylaşırım, onca işim gücüm arasında vakit ayırıp şu işleri yapmak istiyorum ve artık burayı okuyan herkesin internette yazılan şeylerin tamamen doğru kabul etmeyip sorgulamasını tavsiye ediyorum, bir insan hakkında fikir beyan etmek için onu önce tanımamız gerektiğini de düşünüyorum. Velev ki ben atıyorum Ali hakkında bu adam şöyledir böyledir yazsam bir yere gizli kimlikle atıyorum “Cabbar: Ali küfürbaz adi herifin tekidir! Şimdi bunu okuyup bunu referans gösterip tartışmaya katılmak, Ali’nin küfürbaz bir kişi olduğunu düşünmek beyan etmek ne kadar saçma olur değil mi, oysa Ali hiç de öyle bir kiş değildir, o Cabbar belki Ali ile bir husumeti olan vatandaş dır.

Blograzzi meselesi var, az önce telefon açtım bir arkadaş çıktı konuyu açtım 7 ay önce biri bir şey yazmış kim olduğu belli değil, dedim bu yazanların profilleri yok bunları bulup mahkemeye verme şansım var mı, olumlu dediler bulunurmuş, bakalım neymiş nasılmış.

Bir de bildirgec meselesi var hala, o da ayrı bir saçma hikaye, neymiş ben bildirgeci hacklemişim Türk internetini mahvetmişim, yahu ne hack’i arkadaş ben blog yazısını zor yazıyorum, onu geç niye Türk internetini mahfedeyim ki ben deli miyim, bildirgec miymiş bütün Türk interneti ayrıca.

Böyle saçma konular işte, uzun lafın kısası R10.net forumu gibi diğer yerlerde de böyle saçma sapan karakterler çıkabiliyor.

    Düzenleme:

  • Volkanca.Com alan adını alan arkadaşın ismi Mert değil Volkan dır. Volkan’ın nickini mertue olması Mersin Tunceli ve Elazığ dan kaynaklanıyormış, kendisi MErsin’de yaşıyor, Elazığ’da doğmuş ve aslen Tuncelililer.
  • Volkanca.Com’u alan arkadaşın daha önceki ahlaksız kişiler ile bir alakası yok kendisi kişisel blogu için böyle bir isim seçmiş alevilik hakkında bir forumu var. Yazdığına göre bana alan adını satabilirmiş ama vazgeçmiş satmayacakmış çok kızmış bana, inat etmiş işte umarım daha sonra fikri değişir çünkü bu halde bir sürü karışıklık olacaktır, değişmese de pek mühim değil zaten.
  • Volkanca.com’un bir kısmına asıl wolkanca.com buradadır diye bağlantı falan verebilirim dedi arkadaş, hatta gel beraber yazalım teklifi bile etti, tabii ki kabul etmedim çok gereksiz.
  • R10 banlanması geri alındı, yüksek yerlerdeki tanıdıklar vasıtasıyla.
  • Forumdaki başlığı sildik.
  • R10 forumu güzel kaliteli bir yer ama her yerde olduğu gibi burada da saçma sapan şeyler olabiliyor.
  • R10 forumunda bir daha böyle tartışmalara girmemek lazım, siz de girmeyin sadece işinize yarayan bilgileri edinin, kullanın gidin.
  • İsimleri marka tescili ettirdim bir sürü param gitti.