Kategoriler
Kültür Sanat

Portecho – Studio Plastico

studio_plastico_coverAlternatif Türk müzik gruplarından Portecho’nun yeni şarkısı ‘Studio Plastico’ya çekilen klip büyük ses getirecek.

Klibin yönetmeni Berkun Oya altında mini etek olan çarşaflı bir kadını İstanbul sokaklarında dolaştırdı.

Tan Tunçag ve Deniz Cuylan 2005 yılında bir araya gelerek Portecho’yu kurdular. Elec-Trip Records plak şirketiyle anlaşmalılar. 2006 Eylül ayında grubun Rock’n Coke Festivalinde çıkmasıyla beraber hayran sayısında hızlı bir artış oldu. Yine 2006 yılında grubun ilk albümü “Undertone” çıktı.

Portecho bağlantılar:
http://www.portecho.com
http://www.portecho.org
http://www.myspace.com/portecho

vimeo bağlantısı.

in the studio plastico, we are misunderstood
in the studio plastico, we all look so good

perfect ties, perfect smiles
get it ’round the pefect ones
perfect ties, perfect smiles
get into a smaller size

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Portecho – Studio Plastico başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Portecho – Studio Plasticoiçin 35 yanıt

farklılık olsun diye millet neler yapıyor. rezilliktir valla!

karalama kampanyası sadece o çarşafın mahiyetini anlayamayan paçözler elbet girdikleri vebalin hesabını vereceklerdir…..

islamı anlayamamış ve üzerine saygı kavramını bilmeyen insanların şerefsizce yaptıkları adilikten ibarettir

bu büyük bir rezalettir tvnin bunu yayınlamasıda yasaklanmalı bence resmen hakaret çarşaflılara

nası bir bakış açısına sahip yorum yapan arkadaşlar anlamıyorum.. beyinlerinz yıkanmış şeklde düşünmeden yorum yapmayı nası beceriyorunz gerçekten bilmiyorum! biraz düşünün, anlatılmak istenen ironiye bakın.. herzamn genelleme yoktur.. ve lütfen saygı duyun ..

ben bu klibe kişisel düşüncemi belirtmekten bile korkuyorum. bu arkadaşları cesaretinden ötrü kutluyorum ve izleyip kendini bu tür korkulardan soyutlamayı başarmış bu gibi arkadaşların diğerlerinden daha cesur olup yorumlamalarını istiyorum.

bu kliple ilgili yorum yapan arkadaşlarım adına üzülüyorum. hepiniz düz mantık. klipte kadın var altı mini etekli üstü çarşaflı burda islama hakaret var haydi küfredelim. acıyorum bu halkımın,gençliğimin haline. ister kabul edin ister etmeyin, bu ülkede başı açıklar ve başı kapalılar yeteri kadar temsil edilmekte ve sokakta yürürken bu iki farklı karakteride görebilirsiniz. türkiye bu farklılıkları özümseyebilmiş ender bir ülkedir. ne olursunuz biraz at gözlüklerinizi atın, düşünün yorumlayın. size değil giden yıllarınıza ve ülkeme bir parça bile katkı yapamannıza acırım.

klip,ülkemizde yaşanan,başörtü dramatizasyonuna çok güzel bir gönderme yapmış.başi kapali açiklar….başi açik kapalilar….dejenere olmuş bir islam.
aslinda sorun islami sadece başörtüye,çarşafa indirip okyanuslar kadar derinliği olan, anlami daha geniş olan bir dini,basitleştirmek.
tebrik ediyorum arkadaşlari.tabi maksatlari bu dramatikliğe sanatçi gözüyle bakmaksa…dalga geçmekse,kadin olmadan bu ülkede kadinlarin yaşayişini anlamamak olur bu durum

bunu yazan;başini örten bir bayan

merhaba süper süper süper harika olmuş başarılarınızın devamını diliyorum… klipte türkiyede çarşaflı- açık olan insanların nasıl anlaştığı anlatılıo kötüleyici deil yani ingilizce bilmeyenler için söledim.hem kötüleyici olsa bile biz deil bizi bu hale düşürenler utansın

bende çarşaf giyen senin o klibi yayınlaman için sana emeği geçen o babanın hastası ve müşterisiyim,yani ben babana gider ona para veririm oda sana gönderir sen de böyle karalayıcı klip çeker bizleri rezil edersin,bu son olsun tövbe tövbe ….. bir daha doktorumuda değişiyorum…

bencede rezalet,bumu kalmıştı berkun,baban seni bunca yıl islamla alay edesin diyemi okuttu,yazık,o çarşafın içindekide şebnem dönmez olmalı,yoksa doğa utkaymı?bursalı bir yönetmen olduğun için onurluyduk,fakat teseddürle bu şekilde oynaman beni şahsen üzdü,bu bir günah,tüm çarşafın altndakileri zinayi bir bakışa sürüklediğin için düşünmelisin,gerçi o babadan o anneden bu oğul yakışır…. yoluna devam et sana islamı öğretemeyen anne baban utansın..

valla aşırı güzel olmuş ….. tebrik ederim az bile olmuş o aptallara islam falan değil artık 7 sinden 70 sine siyasi amaçlı kapanıyo oo 5 metre kara çarşaf için para alıyorlar…. o kendilerini manevi olarak üstün gören kafası kapalı bütün gerizekalılar ve onların şakşakçıları haram yiyenleri, hirsizlari,hala nasil bir kafayla tutuyorlarsa tutuyorlar…. valla çok kizginim …… eyüp mezarliğina gidin yada pier loti den haliç üzerinde oluşan adaciği seyredin ….. bütün o islam die ağzimizi tikayan kitle kendini mezarların üzerinde düzdürüyo kafasına sıçtığımın kapalıları ….dedem bu ülke için savaşmış mezarının üzerinde atatürkü sevmeyen(islamcı) orospular düzüşüyor ulan bu rahatlık olamsaydı şimdi o humeyni falan olsaydı kendinizi parmaklardınız siyah çadırlarınızın içinde videoda az bile yapmışlar gözümde hepsi orospu onların ……

müge kardeş;ilk etapta farklı algılanan bu şarkı,aslında türkiyedeki çeşitliliğe,iki kesimden olan bayanında, bir arada çok iyi anlaştığına işaret ediyor sözcüklere dikkat edilirse.başı kapanan herkesin,beyni kapanmıyor ki..kuranda örtmek birçok manada kullaniliyor.başini başörtüyle örteceğine,kötü şeylere kötü düşüncelere ört gibi tabirlerde çikarilabiliyor.
her başi açiği,her başi kapaliyi zihin yapisini bilmeden değerlendirmemek lazim.insanin zihni,or…pu olmasin,mezarliğin üstündede düzüşür normal yani. bizim ülkemizde her kesimin yobazı var. islam karşıtı,güya modern olan hoşgörüsüz laikler;güya dindar olan,her haltı yiyen,herkese günahkar yaftası yapıştıran hoşgörüsüz muhafazakar din yobazları..

ya kardeşim siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz ya resmen mevlanın ayetiyle bir çeşit dalgadır bu ya, ya siz hiç allahtan kokmuyor musunuz bide kalkıp filistine üzülüyosunuz sanki size kaldı ne malum ölümün ensenizde olmadığı veya bir savaşın tam baş ucunuzda olmadığı bosna hersek in başına ne geldiyse aynısını sizde hak ediyosunuz bence. hesap günü sizi çok merak ediyorum yapmayın kardeşim ya klipteki neden sakalın var senin sünnet olduğu için mi bıraktın yoksa havan olsun yakıştırdığın için mi çarpılcaksınız desem dememe gerek yok zaten mevla çarptığı için bu haldesiniz tamam belki bişeyleri anlatmaya çalıştınız kendi çapınızda başka şeylerden örnek verseydiniz yok yok bence siz allahtan korkmuyorsunuz ben bunu anladım bu klibi gayet hoş karşılayan ve rahat olan insanlarada şaşıyorum bence o azap gününden sizde korkun mevlam hepimize hepimize diyorum yanlış anlamayın en kısa zamanda hidayet nasip etsin inş çok dağıttık toparlanmalıyız ecelin nefesini ensemde sesini kulağımda hissediyorum biran önce herkes hissetsin a e o

süper bir klip olmuş, hatta günümüz çarşaflılarının ''çarşaf altından su yürütür'' olduğunu dile getirmiştir.
aman ne büyük rezillik,yok efendim çarşaflılara hakaret diyorsunuz ya ,o çarşaflı kızların nerelere gidip neler yaptığına tanık olmuş bir insan olarak gözümde kıçının tepesinde mini etek giyen kadın ,çarşaflıdan binlerce kat namusludur.
namus bacak arasında değil,beyindedir çünkü.
multi müslüman, namuslu, allahın sevgili kulu, cennetlik ,dinin şartı çarşaf diyen siz ''ahmaklar!'' bana göre allahın katında dahi yeriniz yok
o'nun getirilerini saptırdığınız için,kirlettiğiniz için,bir bez parçasını kutsal sayıp putlaştırdığınız için.

muhteşem bir klip olmuş tebrik ediyorum.

bilge rumuzlu kişi ve diğer birkaç zevzek! sen önce senin annenin giydiği ne halt var(sa) onun altından ne halt yediğini anlat burada. maganda, başkalarının ne yapıp ettiğine karışılmasın diyen sizin gibi ayılar sonra başkalarının ne giymesi gerektiği ve su altından neler yürüttüğü konusunda tahmin yürütüyor. şaklabanlığa bak. boşuna zahmet çekme, senin çevrendeki kadınlar gibi değildir o tanımadığın insanlar, senin kadınların gibi de saman altından bir b.klar yürüten insan çok yoktur bu toplumda. herkesi senin yakınların gibi sanma.

ayrıca bir de "bana göre allahın katında dahi yeriniz yok" gibi fetva vermez mi bu alnı hayatında bir kez dahi secde görmemiş tipler. kendini allah sanıyor bir de, kimin ne katında yeri olduğuna da hükmediyor, hem de allah'ın kitabına ve buyruklarına küfreerken 🙂 kendini bilmezliğin son haddi işte bu tip cahil insanlardır.

ve de volkan, korkak olma, blog sayfası oluşturdu isen delikanlıca da yaz düşündüklerini. hakaret etmediği sürece insanlar en aykırı düşüncelerini bile yazabilmeli. ama.. bu klibin hiç de cesaret işi olmadığı kesin. olsa olsa tahrikkar ve taklitçi danimarkalı karikatürcüler nevinden ahmaklar olabilir bunlar. bu pislik ve kendileri gibi olmayanlara kin ve aşağılama içeren klip yüzünden rahatsız olan insanların da mini etekli kızlara aynı kini duyabileceğini hesap edemiyor musun? aynen, daha dekolte giyen insanları fahişelikle suçlayan kesimin daha mutaasıp giyinen kızlara karşı kışkırtmaya neden oldukları gibi.. aynen, bir toplumdaki "x" milletten insanları aşağılayan "y" milletten gerizekalıların "y" milletinden insanları "x" milletine hedef haline getirdikleri gibi. cesaret mi istiyorsun? yarım saat sonra taksim meydanında yada kızılay meydanında alevileri veya sünnileri veya türkleri veya kürtleri aşağılayan bir tahrik yaparım.. yada bir küçük belde meydanında. o beldeyi ve türkiyeyi ayağa kaldırırım. birilerini tahrik ve rencide ederim. akşam haberlerinde beni görürsün. sanırım bu büyük cesaret olur senin değerlendirmelerine göre.

bence tahrik etme ve fakat aklı selimle her düşündüğüm rasyonel fikri de delikanlıca yaz, söyle her yerde. tahrik etmedikten sonra, tahkir etmedikten sonra korkak olmanın alemi yok!

gerçekten farklılık olsun diye yapmadıkları şaçmalık yok toplum yavaş yavaş bu embesileri kabuleniyo ortada düzgün adam kalmadı herkes asimile olmaya başladı islama saygı diye bişi kalmadı. bu klipteki şaçmalık ne allah aşkına islamı ne kadar hafife alıyolar kadınların korunmak için giydiği örtüyü ne hale getirmişler .ortalıkta okadar dingil varki artık kliplerine konu yapacak bişi bulamıyolar ve bu manevi değerlere el atıyolar .bazı yorumlarda çarşaflıları kötülüyolar her çarşaflı aynı değildir geneleme yapılamaz yada açık olupta kötü olma gibi bir kaydede yoktur. ama şunu içten diyebilirim böyle sapmış düşünceli insanları allah ıslah etsin size acımıyorum bile sadece midemi bulandırıyosunuz….

on numara klip! ülkemizi klipteki bayanın alt tarafı gibi görmek istiyoruz! üst tarafını görmek isteyen lavukları da komşu ülkelere gitmelerini tavsiye ediyorum!

tek kelimeyle bir rezillik burda türkler ve müslümanlar aşalanıo farkında deilsiniz allah topunun belasını versin…destekleyenlerde dahil…

nedir olumsuz yorumların sebebi anlamak çok zor. görünen o ki esas mesele cahillik. klibi sonuna kadar seyredip sözleriyle de beraber değerlendirince zaten anlatılanın sataşma veya aşağılama olmadığı kafası biraz çalışanlarca çok kolay anlaşılmalı. adamlar çok bariz bir şekilde bu memlekette o da var bu da var diyor. her iki taraf da birbirini yanlış anlıyor, bu bayrak altında biz bu beraberliği kabul ediyor ve hoşgörüye davet ediyoruz diyor. ayrıca birsürü denyo çarşafa mini etek giydirilmiş damgasını vurmuş, mini etekliye çarşaf giydirildiği olasılığını düşünmemiş bile? bu, klibin mesajı dışında kafamı kurcalıyor ve aynı topraklarda yaşadığım bu cahil insanlardan utanç duyuyorum. diğer yandan, yorumlardan dehşete düştüğüm konu ise çarşafın din meselesi olarak görülmesi. saçmalık! her bir yanını kapayınca mı müslüman oluyorsun? klipteki gibi bir tip gerçekte var mı? olabilir mi? klibin sonunda her ikisinin zaten bir arada yer olamayacağı mesajını anlamak bu kadar mı zor? bravo portecho!!! cehalet en büyük düşman!!!

valla şimdi sevindirdin bizi,teşekkürler,klibi kaldırmak en güzeli oldu,çünkü beş para etmez bir klip için biz çarşaflı hayranlarınıda ezmek doğru değil oya,senin bu kesimdende bşir kitlen olduğunu unutma,gerçektren zekice,kaldırarak aldığın prim,artı klibi yayınlayarak diğer kesimden aldığın prim sana uzun bir süre yetecektir,saygılar

su sarkının solzrını bır bakında mal mal yorun yapmayıncahıle kardeslerım

bu insanlar iyice şaşırmış.insanların manevi değerleriyle dalga geçiyorlar.kimsenin böyle bir rezilliği yapmaya hakkı yok.kesinlikle bu klip yayından kalkmalı.

bu sanat değildir. sadece kudurmuş ekibin yaptığı rezillik.
allah belanizi versin…..
ne diyeyim ki…

skandal !!!!!!
o güzel dini kullanarak böyle bir klip yapmaya utanmıyorlar mı?ve biz dinimizin kullanılmasına kızıyoruz diye biz geri kafalı oluyoruz ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum ednleride kınıyorum. ve bence ünivlerde başörtüsü serbest olmalı niçin insanların inanış biçimi büyütülüyor.tek diyebileceğim allah belenızı versin.

bunun neresi dine hakaret? ben bu klipte din unsuru göremiyorum bile. din kadınların yüzünü gözünü siyah bezlerle, peçelerle kapatmak değildir. çarşafı dinin bir parçası sanan dinden bi-haber insanlar kalkmışlar burada türk kültürüne ve dinimize hakaret edildiğini söylüyorlar. sizler kendi kültürünüzü ve dininizi tanımayıp bilmediğiniz içinde bir başkasının emeğine ve şahsına bu kadar kolay hakaret ve beddualar edebiliyorsunuz işte. asıl sizin burada yaptığınız yorumlar ve takındığınız genel tavır rezilliğin daniskasidir.

gidin dinimizi, kültürümüzü baskı rejimiyle, yobazlıklarıyla tezata düşüren bu kişileri eleştirin, tamamiyle görsel yolla ülke gerçeğini ortaya koymuş olan ve bunu oldukça sade ve anlaşılır bir yolla dile getiren bu müzisyen ve yönetmen arkadaşlarımızı değil.

alın size sizin gibi olanlar! http://www.alternatif-istanbul.net/uploaded_image…
http://farm4.static.flickr.com/3024/2925093826_17…

arap unsurlarını türk kültürü sanan cahiller bu toplumun maalesef kanayan yarası.

namusun bacak arasında değil kafada olduğunu anladığınızda.. tabu olan herşeyin daha çekici olduğunu ve görüntünün sadece ''sizin rüyanız'' olduğunu çözdüğünüzde bu klibi daha iyi anlayacak ve ben ne malmışım diyeceksiniz….

bravo, çok güzel, mükemmel! varolun ve lütfen böyle devam edin. kabul etmeyenler iran'a gitsinler ya da arabistan'a !!!

müzik de çok güzel kilp de. elinize saglik. yolunuza böyle devam edin. benden 100 üzerinden 100. çok tesekkürler ve sevgiler.

gerçekleri anlatmış yalan mı 🥴 helal olsun be yürüyün koçlarım!
türbanlılar daracık daracık giysier giymiş başları açık olanlar daha kapalı giyiyor yani başımızı kapalım altımızı açalım mı demek isteniyor?

gayet güzel bir klip olmuş.eleştri okları gitmesi gereken yere gitmiş belli.eğer ki siz kadınları ezerseniz namusu bacak arasında arayıp insanları,bayanları aşşağılarsanız olacak budur…ayrıca dinle alakası yoktur. kafasının içinde beyin yerine saman taşıyan kişilere verilmiş en güzel cevaptır siz ki eğer kadınları namus,din vs. tabuları altında ezmeye kalkarsanız alacağınız cevaplar daha ağır olacaktır.

nedir bu ya !!! dine hakaretten başka nedir ? birde bu yapılan yorumları okudukça insan olduğumdan utandım… bu yorumları yapan arkadaşlar aynı klibi hristiyanlığın üzerine yapın bakalım avrupa mahkemelerinde nasıl süründüyorlar sizi… yazık ya biraz olsun vatanınıza sahip çıktığınız kadar dininize de sahip çıkın… kimisi cahillik diyor kimisi çağdaşlaşmamış barbar toplum diyor… ya siz yolun ortasında neredeyse cinsel ilişkiye giriyorsunuz gelip çarşaflı kadınlar size yapmayın yasak diyor mu ? lanet olsun sizlerede içinizdeki avrupalılaşma çağdaşlaşma sevgisine de

bu konuşmada bulunan arkadaşlar geçmişini unutmuş,özenti bir hale gelmiş insanlardır.sonuçta bu vatanı kurtaranların anneside çarşaf giyiyordu.hristiyanlar dini hak olmadığı halde bu kadar dinini korurken bizim insanlarımızın böyle yorum yapmaları çok acı verici bir durum.mevle hepimize doğru yolu göstersin daha birşey diyemiyorum…

galiba hristiyanlarla aramizdaki fark; onlar dinle ilgili müzikal yapiyor biz de müzikten cikip din tartisiyoruz.
bakiniz: jesus christ superstar

bu bence islam dinine saygısızlıktır elbette herkesin düşüncesine saygı duyuyorum ama önce inancınıza yönelin.