Kategoriler
Geyik

Öss hava durumu

ossBu hafta tüm yurdu etkisi altına alan ÖSS ’nin; stres, kaygı ve korku ile birleşerek, yer yer taşkınlıklara ve cinnetlere neden olması bekleniyor. İşte ayrıntılı olarak bu haftanın hava durumu analizi;

Tüm yutta olduğu gibi Marmara bölgesini de etkisi altına alan Öss korkusunun, sınav öncesi etkisini daha da arttırması bekleniyor. Kimliği belirsiz kişinin üniversite sınavını kazanamayan oğlunu dershanenin önünde koyun gibi yere yatırıp, ÖSS’ye kurban etmesi ile başlayacak olan olaylar, daha sonra aynı babanın dershane müdürü, fen ve matematik öğretmenlerini kıtır kıtır kesmesi ile bu tip olayların devam etmesi bekleniyor.

Ege bölgesinde bu hafta tatilde olan ÖSYM başkanının yaptığı açıklamada sınav öncesi velileri uyararak; Tüm öğrencilerin karınca duası ve okunmuş pirinç ile sınav salonlarına gitmelerini istedi. Bütün yurdu etkisi altına alan bu açıklamanın, 18 yaşındaki bir piçin market de pirinç kalmadığını öğrenerek, marketçiyi kurşuna dizmesi ile etkisini daha arttırması bekleniyor.

İç Anadolu bölgesinde, on beş gündür bölgede herhangi bir öldürme veya cinnet haberinin olmamasından sıkılan bir şahıs’ ın, ÖSS sınavının yapılacağı bir okulu kundaklamasıyla başlayan olaylar, tekrardan aynı kişinin kendi karısının sınav günü çocuk doğurduğunu duyunca çocuğunu barbeküde kızartıp yemesiyle etkisini iyiden iyiye hissettirmesi bekleniyor.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ise geçtiğimiz günlerde yaşanan katliam haberlerinden sonra, bu hafta bir sakinlik yaşanıyor. Ancak uzmanlar bu durumun böyle devam etmeyeceğini, özellikle sınav sırasında gözetmen öğretmenler tarafından yakalanan bir çoçuğun gözetmenleri sınav sonrası cebindeki çakı ile delik deşip etmesi bekleniyor. Ancak bu durumun kısa süreceğini belirten yetkililer haftaya bu bölgelerde sakin bir hava bekliyor.

Karadeniz bölgesinde ise sınava kolbastı oynayarak giren öğrencilerin annesi ve babaları tarafından “yemeyip içmeyip sürekli hop tek oynayarak, sınavlara çalışmadıkları” gerekçesiyle bazı ailelerin sınav çıkışı çocuklarını tartaklandığı görülecek.

Hava durumu yetkilileri tüm devlet erkanını uyararak bu hafta sınav öncesi ve sonrası güvenlik tedbirlerinin Gta’ daki gibi 6 yıldıza çıkartılması gerektiğini vurguluyorlar. Siz siz olun bu hafta özellikle sınav günü dışarıya çıkmayın 🙂