Kategoriler
Kodlama

CSS ile herhangi bir nesneyi ortalamak

Bu tek satır CSS kodu herhangi bir nesneyi dikeyde ve yatayda kolayca ortalayabilir, artık Google’da aramayı bırakabilirsiniz.

HTML’de bir şeyi dikeyde ve aynı zamanda yatayda ortalamak bazen zordur, yeni başlayan web geliştirici öğrencilerinin çoğu sorunla karşı karşıya kalır ve genellikle Google’da arama yaparlar.

İşte bunun son ve nihai çözümü budur, nesneyi yalnızca bir satır CSS koduyla ortalamaktır.

place-items Özelliği https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/place-items

place-items CSS’deki align-items ve justify-items özellikleri tek bir bildirimde birleştiren kısaltmadır. Bu özellikler, yeni Flexbox ve Grid mizanpajlarının tanıtımıyla kullanım kazandı.

İlk olarak, ayarlamak için emin olmak display için özellik grid ve daha sonra, set place-items için özellik center atıyoruz.

div {
display: grid;
place-items: center;
}

Ta-Da hepsi bu kadar ✨🎉🎉🎊

Okuduğunuz için teşekkürler.

Projelerimde çoğunlukla bunu kullanıyorum. Umarım bunu benim yaptığım gibi faydalı bulursunuz.

Beni Twitter’dan takip edin.

wolkanca.com’da CSS ile herhangi bir nesneyi ortalamak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, CSS ile herhangi bir nesneyi ortalamak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.