Kategoriler
Internet

Kindo.com MyHeritage birleşmesi

Dünyanın en popüler aile soy ağacı sitesi olan MyHeritage geçtiğimiz Eylül ayın sonunda Kindo’yu satın almıştı. Bu satın alma ile birlikte 25 milyon üyesi olan MyHeritage bu üye sayısını 30 milyon civarına yükseltti. Ayrıca 9 yeni dil ile birlikte site toplam 34 dilde yayın yapıyor, bu diller arasında Danimarkaca,Romence, Bulgarca, Sırpça, Hırvatça, Litvanyaca, Malezyaca, Arapça ve Farsça bulunuyor. Kindo’nun faaliyette olduğu ülkelerde ofisleri veya ülke sorumluları vardı MyHeritage bundan da faydalandı.

MyHeritage, Kindo birleşmesi ve 25 milyonun üzerindeki kullanıcısı ile Eylül ayı itibariyle Index Ventures ve Accel Partners şirketlerinden kendine toplam 15 milyon dolarlık bir fon sağlayarak yoluna devam ediyor.
Kindo hakkında burada yazmıştım.

MyHeritage sitesinin en dikkat çekici özelliği ve farklılığı SmartMatching denilen Akıllı Eşleştirme” yöntemi, bu yöntemle birden fazla aynı soy ağacı olmasının önüne geçebilmişler.

Kindo ve MyHeritage

Bir diğer güzel teknolojisi de geçtiğimiz günlerde Google Picassa’nın da açıkladığı değişik resimlerdeki aynı kişileri bulması ve Facebook’dan aşina olduğumuz otomatik tagging “etiketleme” işlemi. Bu sayede bir resim veya fotoğrafı etiketlediğinizde resimdeki aile bireyleri otomatik olarak tanılılıyor ve sizin ekstra isim yazmanıza gerek kalmıyor.

Tanıtım turu için buraya tıklayın, Arkadaşların belirttğine göre Myheritage şirket blogu da çok yakında Türkçe dili ile yayında olacak.

Basın bültenini buradan indirebilirsiniz.