Kategoriler
Hayattan

İnanılmaz sağlık rantı

Güzel ülkemin güzel insanları herkese günaydın. İşlerimin yoğunluğundan dolayı bayağıdır post yazamıyordum ama bu sabahki haberleri izledikten sonra bu konuyu yazma ihtiyacı hissettim.

Ülkemdeki abuk “sorma ver” paralarına bir yenisi daha eklenmiş haberimiz yok!

Bundan sonra devlet hastanesine gittiğiniz zaman “katılım payı “ adı altında sizden ücret alınacak ve ücret orada ödediğinizle sınırlı kalmayacak eczanede de 2 lira alınacakmış. Şimdi güzel ülkemdeki bu rezaleti ayrıntılarıyla uzuuuun uzun anlatmak isterdim ama sonuçta hiç bir şeyi değiştirmeyeceğinden sadece haberiniz olsun istedim. Hani belki aşk-ı memnu izlemekten vaktiniz olmuyor, haberleri kaçırıyorsanız söyleyeyim dedim.

Bu katılım payları devlet hastanelerinde 3-4 lira, sağlık ocaklarında 2 lira, özel hastanelerde ise 15 lira civarında olacakmış ki memleketimdeki yaşlı, çocuk kesimin sürekli hastaneye gidip muayene olduğunu düşünürsek bu toplanan paralarla boğaza 6-7 tane köprü, 4-5 tane baraj yaptırılır kanımca (!) Birde olayın şöyle bir yüzü var zaten emekliye, memura yapılan zam yılda %5 üstüne doğalgaz zammı, elektrik zammı birde bu sağlıkta yaşanan katılım bedeli eklenince. Şimdi anladım emekli eniştemin 6 haneli rakamlarla çok çabuk şekilde dört işlem yapabildiğini.

Hazır söz sağlıktan açılmışken, domuz gribi ile ilgili aşılar bugün İstanbul’a gelmiş ama aşıların insan üzerindeki yan etki testi yapılmamış. Bu durumda biz kobay mıyız?

Neyse konuyu kapatmakta fayda var şayet çok fazla konuştuğunuz zaman “halkı isyana teşvik” suçlamasıyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz bu ülkede Allah yardımcımız olsun efendim.