Kategoriler
Hayattan

Hayvanlara eziyet etmenin cezası 300-600 TL

Blogumda pitbullarla(bir köpek cinsi) ilgili bir yazı var, bu yazıda bahsedilen pitbull köpeği olan bir arkadaşın onu bakabilecek bir sahibine vermek istemesi, daha sonra o arkadaş sahip buldu ve köpeği verdi, diğer benzer bir konuda bu köpeklerin özellikleri ile ilgiliydi, bu köpekler çok özellikli hayvanlar.

Sonrasında bu yazıların altına 1000 e yakın yorumlar geldi, hâlâ da geliyor ve bu yorumlardan bazıları insanı dehşete düşürücü yorumlar, tabii ki ben tüm yorumları yayınlamadım fakat bir kaçını ibret ve konu olsun diye yayınlarım çünkü aramızda böyle canavar insanların da olduğunu görmemizi istiyordum.

pitbull - kedi

Bahsettiğim yorumlar bu köpekleri dövüştüren, o kendisi gibi, tüm canlılar gibi bir fark Allah’ın yarattığı canlıya her türlü eziyet edip bununla övünen canavar insanların yazıklarıydı.

Bu canavar insanların yaptıkaları şu an ülkemizde hukuken suç ve bu suçun cezası 300TL ile 600TL arasında değişiyor, yani bir canlıya eziyetin cezası ortalama 400TL. Ayrıca bunların bahsettikleri hayvanlar özel hayvanlar, Pitbull Terrier, Japanese Tosa ve daha birkaç cins köpeğin, tehlikeli oldukları gerekçesiyle üretilmesi, ülkeye sokulması, satışı, takası, hediye edilmesi yasak. Bu yasağın nedeni köpeklerin canavarlığından değil insanların canavarlığından.

Hayvanlara eziyet eden zihniyeti esefle kınıyorum ve sizin de bu tür rezil, günahkar, aciz ruh hastası insanları kınamanızı istiyorum.

Ezgi Balkan’a ayrıca teşekkürler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Hayvanlara eziyet etmenin cezası 300-600 TL başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

selamlar. değindiğiniz konu için teşekkür ederim. siz bu hayvanları dövüştürerek insanlık suçu işleyen insanlara değinmişsiniz. bir de bu hayvanları saldırgan özelliklerinden dolayı toplu bir şekilde katledilmesini isteyen insanlar var. yani akıllarınca insanlık için bu hayvanlar ölmeli. bu insanlar bence daha tehlikeli çünkü bunu hümanist bir bakış açısıyla yaptıklarını düşünüyorlar ama her canlının (genetiğiyle oynanarak oluşturulmuş bir tür bile olsa) yaşamaya hakkı vardır.

bu kişiler bu hayvanların örneğin bir bebeğe saldırmasını haber yapıyorlar, ya da ağzı kanlı bir şekilde fotoğraflıyorlar. tek amaçları bu hayvanlara karşı duydukları nefret. bunun altında yatan da bence kişisel bir köpek korkusu. şimdi bilinç çözümlemesi yapmaya da gerek yok.

vicdan bir kere. eziyet etmek ne demek. bir canli sonuçta. eziyet edenleri şiddetle kiniyorum.