Kategoriler
Internet

Google servislerine erişmek için

TİB(Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı)nın Google ip adreslerini engellemesi ile Türkiye’de sansürlenen Google'ın hemen hemen tüm servislerine erişmekte zorlanıyoruz. Bu durumdan hepimiz zarar görük, umuyorum bu interneti kullanan insanların sandıkta oy verirken bir daha düşünmelerini sağlayacak.

Google servislerine erişmek için

Buraya Google servislerine ulaşmak için kullanılabilecek bir yöntem yazmak istiyorum çünkü çok soran var, zaten çoğumuz bu yasakçı, sansürcü zihniyetin nedeni ile bu dns dir host dosyasıdır falan filan öğrendik artık.

Burada yazdıklarım geçicidir, çünkü itepeden birileri sürekli bizim internet hakkımızı gasp ediyor, yani bugün geçerli yarın ne olur bilinmez, bu uygulamalar faşist, totaliter ülkelere yakışan uygulamalar. Cumhurbaşkanı bile Twitter dan mesaj yazıyor, Başbakan Youtube a ben giriyorum siz de girin diyor diğer taraftan bunlar oluyor iyice kafamız karışmış açıkçası bıktım artık her şey yazıldı çizildi ne olacaksa olsun, sıkıldık kareşim gelip bana demokrasi filan demeyin aman ha, mazeretim var asabiyim ben.

Bilgisayarınızın DNS adresini Google'ın DNS leri olan "8.8.8.8, 8.8.4.4" yapın.

Windows/system32/drivers/etc klasöürü içinde bulunan "host" isimli dosyayı açın ve aşağıdakileri ekleyin;

74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com
74.125.43.103 clients1.google.com.tr
74.125.43.103 translate.google.com.tr
74.125.43.105 google-analytics.com

Host dosyasını kaydedin, bağlantıyı yenileyin.

Eklemeler yapabilirsiniz, mesela 74.125.43.105 www.google-analytics.com eklemek isteyebilirsiniz gibi.

Allah sabır versin.

Eski wolkanca.com’da Google servislerine erişmek için veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google servislerine erişmek için için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

patron ben win7 kullanıyorum google grupların adresini eklemek için bu işlemi yapmak istedim ve host.ack dosyasını açtım içene istediklerimi yazdım ama bir sorun var kaydetme aşamasına gelince bu kalsör e kaydetmek için izniniz yok belgelerim klasörüne kaydetmek istermisiniz diye bir uyarı çıkıyor ve kaydedemiyorum sorunu nasıl çözeceğim konusunda yardımcı olabilir misin?

@göksel, host dosyasını masaüstüne kopyala, daha sonra masaüstündeki dosyada değişiklik yap. düzenleme yaptığın dosyayı windows/system32/drivers/etc klasörünün içine kopyala ve üstüne yazmayı kabul et. sorun bu şekilde çözülecektir.

burada da bir şeyler var: <span style="color:red;">https://wolkanca.com/google-turkiye-de-sansurlendi…</span>

şu an düzeltmişler. ya google dns leri değiştirdi ya da bizimkiler bir değişiklik yaptı, tahminim büyük ihtimal google dns lerde değişikliğe gitti.

bu konuda yazılı işlemlere gerek kalmadı.

kardeşim bu işin oy vermeyle ne alakası var. cırcır olsanız bunlara oy verdiler ondan oldu diyeceksiniz nerdeyse.

çok komiksiniz sayın selim 🙂 internet cırcır olmuş obama ya danışalım neyine gerek senin
sesin çıkmasın akıllı ol, itaat et. oydur filandır uğraşmaya gerenk yok 😀 obama: http://twitter.com/barackobama