Kategoriler
Teknoloji

Geleceğin işletim sistemi Türkçe konuşacak

windows-7-resim-3Windows 7’yi şu an kullandığım Lg x110 Minibook’u satın aldığım aldığım Şubat ayından beri kullanıyorum. Bana göre neredeyse Windows’un 98 ile Xp işlerim sistemleri arasında çıkardığı Me isimli işletim sistemi gibi başarısız olan Vista’yı unutturacak şıklıkta ve işlevsellikte bir işletim sistemi. Özellikle performans ve veri güvenliği konusunda gerçekten beklenen şeyleri veriyor kullanıcılara.

Mac kullanıcısı(burada taşlama var) arkadaşların afralaraına tafralarına maruz kalan biz ezik Windows kullanıcıları Windows 7 ile Mac’çi abilere eskisi kadar ezilmeyeceğiz bence, pencerelerde iki hareket ile artistlik yapabiliriz onlara, ben yaptım.

Bugün yapılan basın açıklaması ile Windows 7 beta sürümü, 7 Ultimate RC için Türkçe ve diğer dil paketleri duyuruldu. Artık geleceğin işletim sistemi Windows 7’yi ücretsiz test edenler Türkçe dil paketini yükleyip devam edebilecek.

Geleceğin işletim sistemi Türkçe konuşacak

WINDOWS 7 ULTIMATE RC’de ARTIK TÜRKÇE RAHATLIĞI VAR
Microsoft mühendisleri Windows 7 üzerinde son çalışmalarını tamamlarken Türkçe Dil Paketi için yapılan hazırlıklar son aşamaya geldi. Beta testi yapan kullanıcılar, Windows 7 Ultimate Türkçe Dil Paketi Test Sürümü’nü beğeniyle karşıladı

29 Mayıs 2009, İstanbul – Teknolojisi ve yenilikçi arayüzüyle geleceğin işletim sistemi olduğunu kanıtlayan Windows 7’nin satış öncesi sürümü üzerinde yapılan çalışmalar son aşamaya geldi. İngilizce dışındaki dil paketleri hazırlanan yeni işletim sistemi yakında Türkçe olarak kullanıma girecek.

Türkçeleştirme çalışmaları Beta testi yapan 60 kullanıcının deneme sürecinden geçti ve beğenildi. Windows 7 Ultimate Türkçe Dil Paketi Test Sürümü 26 Mayıs’ta kullanıcılarla buluştu.

Kullanım konforu yüksek
Önceki Windows işletim sistemlerine oranla daha yoğun ve hızlı bir ajandası olan Windows 7’nin satış öncesi sürümü Release Candidate (RC), 5 Mayıs’tan itibaren www.microsoft.com/windows7 web adresinden indirilmeye başladı. Windows 7 ile geleceğin teknoloji dünyasına yön verecek çarpıcı yenilikler sunan Microsoft, bu işletim sistemi için uzun soluklu araştırmalar ve zorlu testler gerçekleştirdi. Endüstri genelinde büyük bir rüzgar yaratan Windows 7 dokunmatik arayüzleri, güçlü sistem altyapısı ve yüksek performansı ile bireylerin ve kurumların bilgi teknolojilerine bakışını değiştirecek.

Windows 7 ile kullanıcılar, bilgisayar sistemlerini çok daha hızlı başlatıp, aynı hızda kapatabiliyorlar. Windows 7’nin sunduğu yüksek sistem güvenilirliği, daha uzun pil ömrü ve daha az uyarı ekranıyla kullanıcılar gerçek anlamda bilgisayar kullanmanın keyfini yaşayabiliyorlar.
Ayrıca Windows 7’nin sezgisel tasarımı ve kolay erişim olanakları kullanıcıya ayrı bir konfor sunuyor. Windows 7’yi cazip kılan ve üzerinde çok konuşulması beklenen çoklu temas teknolojisi, kullanıcının PC ekranında yapacağı birkaç parmak dokunuşuyla istediği dosyaya, bilgisayara veya cihaza saniyeler içinde erişmesini sağlıyor.

Yaygın endüstri desteği
Windows 7, günümüzde geliştirilen yeni cihazlara ve yazılımlara aşina mimarisiyle işletmelerin sistem kurulum ve yönetim maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak.

Windows 7, daha hazırlık aşamasında bilişim endüstrisinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Corel, Cyberlink, ATI ve Nvidia gibi bilişim endüstrisinin önde gelen büyük markaları başta olmak üzere 10 bine yakın şirketten 32 bin katılımcı anlaşma imzalayarak kendi teknolojilerine erişim sağlaması için Windows 7’ye doğrudan destek verdi. Windows Vista işletim sistemi bugün 77,000 farklı donanım, uygulama ve aygıtı desteklerken, Windows 7 daha fazla sayıda sürücüye destek veriyor.

Microsoft Windows 7 RC’ı test etmek isteyenler, bu yeni işletim sistemini Microsoft Download Center (http://microsoft.com/downloads) adresinden indirebiliyorlar.