Kategoriler
Internet

FriendFeed yeni arayüzü ile yayında

FriendFeed kişilerin web üzerinde ürettikleri içeriklerin varsa beslemelerini(rss&atom feed) bir araya toplayıp yayınlayabildikleri ve takip etmek istedikleri arkadaşlarının veya diğer kişileri ekleyip takip edebildikleri ayrıca feed harici mesajlarların da yazılabildiği bir servis.

Uzun süredir beta.friendfeed.com üzerinden yeni tasarımı test eden geliştiriciler siteyi bu gün yeni tasarıma geçirdiler [via]. Bu yeni arayüz ile fotoğraf ve video gibi paylaşımların yapılması çok daha kolaylaşmış ve arkadaş gruplama gibi navigasyon ve özellikleriyle gerçekten çok başarılı. FriendFeed de eski olanlar ilk zamanlar göz alışması nedeni ile zorluk yaşasalar da bu yeni arayüze alışmaları çok sürmeyecek diye düşünüyorum.

FriendFeed sitesini dünyada en çok kullanan 6. ülke Türkiye.

Henüz FriendFeed’e üye olmayanlar için de bir şeyler yazmam gerekirse, FriendFeed’e üye olun yazdığınız blogların, fotoğraf albümlerinizi(flickr), paylaştığınız bağlantıların(delicious) vs. gibi ürettiğiniz tüm içeriklerin feed adreslerini ekleyin bu sayede içeriklerinizi daha çok kişiye ulaştırın.

FriendFeed yeni görünümü ile yayında
Benim: friendfeed.com/wolkanca