Fırat kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa benden sorulur

Müslümanlarca adaletin timsâli olarak kabul edilen Hz. Ömer bir yerde şöyle demiş; “Fırat kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa onu benden soracaklar”. Oğluna gemi alanlar har vurup harman savuranlar acaba gazetelerde 100TL taksitle ev kurası ona çıkınca sevinen ve ardından bayılan Fehmi Ateş‘i görebildiler mi?

Bayılmanın altındaki dram

Fehmi Ateş böyle bayıldı

Cem Mumcu şöyle demişti;

Geçenlerde genç bir hastam, “Ezik” kavramından söz etti bana. O ne biliyor musunuz, ezik kim biliyor musunuz? Zor durumda birini gördüğünde hüzünlenen, büyüklerine karşı dikkatli davranan, aç biriyle karşılaştığında acıma hisseden, gözyaşı döken, kısacası diğerlerine karşı saygılı olmak gibi “değerleri” içeren çocukların şu an lisedeki adı “ezik”. Arkadaşları onlara “ezik” diyorlar. Yani bütün bu olumlu özellikler tiye alınıyor. Sizi bilmem ama ben kendimi fena halde ezik hissediyorum. Eziğim. Ve gittikçe eziliyorum. Her yerde eziliyorum…

Böyle sevindi

Bende eziğim galiba.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

birde şöyle bakalım. oğluna gemi alan adamdan ( ! ) önce hayatı boyunca kömürlüklerde, depolarda şantiyelerde kaldığını söyleyen fehmi ateş'e kim 1+1 bile olsa ev sahibi olabilme fırsatını sundu. fehmi ateş'ler elbette daha iyilerine layıktırlar ancak şimdiki iktidarı eleştirebilmek uğruna bu örneği gözümüze sokanlar neden fehmi ateş'leri bu duruma getirenlere neden birşeyler söylemez.
yiğidi öldür ama hakkınıda ver.