Kategoriler
Gündem

Mısır’da hükümet interneti komple kapattı

Tunus ve ardından Mısır ve muhtemelen diğer diktatörlük rejimlerinin baş belası internet, peki neden? Diktatörler ülkelerinde insanların dünya ile iletişimde olmalarını ve yaşamlarını diğer dünya ülkeleri ile kıyaslamalarını, daha iyi yaşam şartları talep etmelerini çok tabiidir ki istemezler, internet bu yüzden onların başının belasıdır. Mısır da son günlerde kelimenin tam anlamıyla bir online diktatörlük var, […]

Kategoriler
Hayattan

Sigara fiyatları AB standartlarında, peki ya yaşam standartları?

Dün basında yer alan haberlerde Sağlık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığının ortak çlaışmasıyla, sigara fiyatlarının Avrupa standartlarına göre değiştirileceğini ve en ucuz sigara fiyatının 8TL olacağı yazılıydı.

Kategoriler
Gündem

Cumhurbaşkanımız Gül İşçi Bayaramının Taksim’de yapılması

Cumhurbaşkanımız Gül İşçi Bayaramının Taksim’de yapılması ile ilgili ısrarlı ve kararlı duran işçi örgütleri DİSK ve KESK ile görüşeceğini açıklamış. Bildiğiniz gibi işçiler bayramlarını Taksim’de kutlamak istiyor ve hükümet bunu kabul etmiyordu. Kadıköy’de yapılmasını isteyen hükümet Taksim’de yapılmasını istememesinin nedenini kendi güvenlik güçlerine güvenmemesinden kaynaklanıyordu.

Kategoriler
Hayattan

Devlet bizim bilgilerimizi firmalara satıyor

Nevzat Basım’ın yazısını okudukan sonra, aha aynısı benim de başıma gelmişti! dedim ve mutemelen aranızda aynı şekilde evet benimde başıma geldi diyenler olacaktır.

Kategoriler
Gündem

Orantılı zeka

Tam 30 yıl önce, 1977 de yaşanan korkunç bir gerçek, tarihe kanlı 1 mayıs diye geçti. Türk solunun en güçlü olduğu dönem, inanılmaz bir insan kalabalığı, binlerce insan kortejler halinde Taksim meydana hareket ediyor. Mitingin en cafcaflı yerinde 30 yıl geçmesine rağmen hâlâ bilmediğimiz kişiler tarafından silah sesleri ile kana bulanıyor. Ardından panzerler insanları eziyor. […]

Kategoriler
Internet

Youtube bu sefer ip bazlı engelli

Evet daha önceki engellemelerde Opendns ve farklı yöntemlerle Türk Telekom tarafından engellenen / sansürlenen sitelerie girebiliyordu çünkü bu engellemeler alan adı üzerine oluyordu. Bu son Youtube engellemesi ve bundan sonraki engellemeler öyle görünüyor ki hem alan adı üzerine hem de ip bazlı olacak. Dolayısıyla Türk internet kullanıcılarının engellenen sitelere girmesi oldukça zor. Geçen ay yine […]

Kategoriler
Geyik

Türkiyenin striptizi

Türkiye, suikastin ardından gündeme getirilen “Ermenistan açılımı” nı tartışıyor… Açılalım mı? Açılmayalım mı? Makarayı az geri saralım hele:

Kategoriler
Kültür Sanat

Serdar Ortaç sahneleri bırakacağını açıkladı

Serdar Ortaç geçen cumartesi süpriz bir açıklama ile sahneleri bırakacağını söyledi.Serdar Ortaç suçuda hükümete attı ve AKP hükümetinin eğlence hayatını bitirmeye çalıştığını önesürdü.