Kategoriler
Geyik

elektriksiz mi olunmaz, yoksa susuz mu?

Ben bu konuyu ne zaman elektrik kesilse ya da ne zaman evde sular akmasa düşünürüm. Vay be derim eletriksiz yaşanmıyormuş. Ama sular kesildiğinde de ellerimi yıkamaya bir damla su bulamayınca bu seferde susuz olmuyormuş diyorum. Hiç bir zaman bunların eksikliğini yaşamayalım ama herhalde susuz bir hayat olmaz gibi. İçmeden de duramayız kullanmadan da . Mum ışınğında idare ederiz ama çöl sıcağında susuz kalamayız. Yanlış mı düşünüyorum?

WOLKANCA

Konuk Yazar

elektriksiz mi olunmaz, yoksa susuz mu? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

idare denen bir durum var, köyğğmde elektrik olmasına karşın ben ondort sene once koydeki akrabalarımdan yapmasını ogrenmiştim bir şirşeye, şurup şişesi uygundur, içine mazot koy kapagını kapa daha sonra içine pamuktan bir fitil koy al sana idare sabaha kadar yansın dursun hemd ekaç sabah, ama susuz kaç gun dayanırız biz dayansak bile vucudumuz çekemez.ayrıca değer paradoksuna çok iyi bir örnek çöldeki su, çölde on gun susuz kalsak ve bize deseler ki size su verilecek ve normal yaşaışına döneceksiniz ama internet yok. kabule tmez miyiz?

evet katılıyorum susuz olmaz tabii ki.
de.

koca eskişehirde sanırım büyükşehir belediyesi elektiriklerin kesilmmemsi lazım aslında buda bizim enerji eksikliğimiz. belki var içinde yoksulluk çektiğimizdir.
amerikada mesela elektirikler kesilince orada insanlar sanki doğal aft yaşanırmışcasına tepki veriyorlar o kadar olağanüstü bir şeyki orada elektrik kesilmesi ama bizde elektirik kesilmeleri doğal karşılanıyor hala e gelişecez bizde o gelişmişlik düzeyine erecez inşallaahhh!

volkan bunun nedeni bizim ülkemizdeki insanların bazı şeyleri çok çabuk kabullenişi ve içselleştirmesi meslegimden biliyorum misal kdv denen olayda kimse itiraz etmez ama devreden kdv ni devletten tahsile demessin oysa senin ödemen gerektimi hemen senden tahsil eder gecikme cezasını da alır. ayrıca taksitlendirmeye de girmez odeyemessen yani hal boyle olunca insanlarımızın koyun olmaması lazım. ama bizim ülkede çok mal insan var. herkes bir yer ekapak atmış ve bu kapagı bırakmıyor dogruları kimse soylemiyor ben boyle insanalr uzerinde rabbimin kahhar isminin tecelli etmesini dua ediyor sizlerden de amin demenizi bekliyorum.akıllı halkıda koyun yerine koyanalrada buradan kötü söz soyluyorum.

bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık biterse belki adam oluruz.

wolkancım enerji eksikliğimiz demiş ve koca esk.de sorun olmaması lazım demiş haklısın hem de toplu taşımacılık aracı tramvay aktifken ve de ayrı bir hattı yokken bir saat kesinti yaşıyoruz biz. otogara gidecek insanlar bizim kapının önünde indirildi geçen gün. artık karanlıkta nasıl gidersen git..

canan adaylığımı koyayımmı belediye başkanlığına. heheheee.. eskişehire yenilikçi yüz japonya gibi yaparım vallah eskişehiri tokyo halt eder. hızlı trenler böle oy oy oyyy..

valla yaparsın da sen hee. en gözde şehir yaparken eskişehir'in güzel kızlarına takılıp işleri serme de 🙂

abi ben seni destekliyorum elektrik olmasa jeneratörle idare edersin ama susuz olmuo yaaaaaa
şimdi bazıları su içinde depo var ben elektriksiz yapamam diosa deponun suyunda ben yapamıyorm arkadaşlar pis o su bende su diyenlerdenim

selam arkadaşlar.. bence susuz yaşanmas.. yaşasanızda ona yaşamak denmes zaten.. ülke sorunlarına çok kafanızı yormayın.. herkes çalışırsa bu ülke mutlaka gelişecektir o yüzden herkes önce işini iyi yapmakla başlasa bu sorunlar olmas.. önce herkes kendini bir sorgulamalı ben işimi en iyi mi yapıyorum die..

suzuzluğa ennn çok 4 gün ama normail bir insanda 3 gün .ondan sonra vicüt çöker

sen malsın heralde elektrik olmazsa su azten olmaz olur ama kirli ve biz o suyu içemeyiz