Kategoriler
Eğlence

Apple’ın bilim kurgu dizisi Silo

Apple’ın “Silo” dizisinin en son teaser’ı, kıyamet sonrası dramasını ortaya koyuyor. 10 bölümlük dizi, 5 Mayıs’ta Apple TV+’ta başlayacak.

Hugh Howey’in kitap serisine dayanan Silo, 5 Mayıs’ta Apple TV+’ta başlayacak, şirket bunun için ilk teaserı yayınladı.

Apple, son dönemde eğlence alanına da sağlam bir adım attı ve film ve dizilere de önemli yatırımlar yapmaya başladı. Netflix ve Disney+ gibi platformlara rakip olmasını istediği dijital platformu Apple TV+’ı büyütmek için orijinal yapımlara imza atan Apple, bugüne kadar pek çok film ve diziyi izleyici ile buluşturdu. Her ay bunlara yenilerini eklemeye de devam ediyor.

Silo — Official Teaser | Apple TV+

Silo, Dünya’daki son 10.000 kişinin hikayesini anlatıyor. Yerin 1,5 kilometrelerce altında bir sığınakta yaşıyorlar, ancak silonun nasıl ve neden ortaya çıktığı ve tam olarak neden orada oldukları bir sır olarak kalıyor. Juliette (Rebecca Ferguson), sevdiği birinin öldürülmesinin temeline inmeye çalışan ve sonunda bazı şaşırtıcı sırları keşfeden bir mühendistir.

Nesiller önce kurulan bu sığınağa doğan insanlar dış dünyanın nasıl olduğunu öğrenmek istediğinde genelde sonuç felaket oluyor. Böyle bir zamanda yaşanan bir cinayet, Juliette adlı mühendisin kendisini hiç beklemediği bir maceranın ortasında bulmasına sebep oluyor.

Fragman çok fazla bilgi vermiyor ama çok katlı siloya ve orada yaşayanların gıda ve hayvan yetiştirmek gibi yöntemlerle orada nasıl hayatta kaldıklarına bir bakış sunuyor. Dizi, Ferguson ile birlikte Common, Harriet Walter, Chinaza Uche (“Dickinson”), David Oyelowo, Rashida Jones ve Tim Robbins gibi güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip.

Kaynak: tv.apple.com/us/show/silo/umc.cmc.3yksgc857px0k0rqe5zd4jiceengadget.com/silo-teaser-reveals-apples-latest-post-apocalyptic-drama-164706371.html