Kategoriler
Ivır zıvır

Bütün kadınlar şeytandır kitabını aslında ben yazdım

Bu sabah Outlook’u açıp e-postalarımı kontrol ederken çok ilginç bir posta dikkatimi çekti, bu posta da daha önce bu blogda Muzlupasta’nın bahsettiği “Bütün kadınlar şeytandır” isimli kitabın aslında çalıntı olduğu yazılıydı.

İlgimi çekti ve e-posta ya cevap yazıp bunun gerçekten doğru olup olmadığını sordum. Cevap hemen geldi ve sonrasında Msn üzerinden kitabın gerçek yazarı olduğunu idia eden Doğukan Özkan ile sohbete başladık.
Doğukan bey bana konuyu uzunca yazarak anlattı, şu an piyasada olan ve eğer Doğukan Özkan’ın bu iddiası gerçek ise Bülent Yılmaz imzası ile yayında olup toplatılması muhtemel kitabın hikayesi gerçekten şok edici. Henüz basına yansımamasının nedeni ise Doğukan beyin ailesinin bir ferdinin kalp krizi geçirmiş olması ve televizyon kanalları ile olan randevularına gidememesi. Basına yansıdığında sanırım hepimiz bu olayın eğrisini doğrusunu öğrenmiş olacağız.

ben kadınların kitabını yazdım

Şimdilik Doğukan Özkan bana kitabına tanıtım videoları ve yerel bir TV kanalında henüz Bütün kadınlar şeytandır kitabı çıkmamdan önceki görüntüleri verdi. [via]


Doğukan Özkan şöyle yazmış;

“Bu kitap için iki yıldır çalışmalarımı sürdürüyordum ve ciddi olarak ilk başta 2008’in ocak ayında kitabımızın tanıtımı internet üzerinden yapılmaya başlamıştı. Yerel TV’lerde dahi tanıtımı yapılmıştı. Şubat ayında Cinius Yayınları adında bir yayınevine ulaştım ve kitabımı tanıttım. Kitabımın adı ’Ben Kızların Kitabını Yazdım’ Anlaşılan o ki kitabıma olan ilgiyi gördüler, adından da anlaşılacağı üzere çok farklı bir kitap olduğunu anladılar. “Bütün Kadınlar Şeytandır” adlı kitabı çıkaran Yayınevinin de Cinius yayınları olduğunu duyunca şok oldum! Meğer ben kitabımı tanıtır tanıtmaz onlar hemen kitabı kendilerine göre uyarlamışlar ve adını ’Bütün Kadınlar Şeytandır’ olarak değiştirmişler. Kitabımın da yaz’ın çıkacağını bildikleri için benden önce hemen hareket etmişler ve hemen kitabı çıkarmışlar.

Ana Fikir aynı..!
Ana Tema aynı..!
Kitabın espirisi aynı!
Kitap kapaklarının rengi bile aynı; kırmızı-beyaz…
Kitabın üzerine, benim kitabımdaki gibi şeytan kızları koymayı eksik etmemişler.
Neredeyse benim kitabımın aynısını çıkaracaklarmış!

Bülent Yılmaz ve Cinius Yayınları’nın ortak çalışması olan “Bütün Kadınlar Şeytandır” adlı kitap tamamıyla çalıntıdır, emek hırsızlığıdır, fikir hırsızlığıdır.

Gerekli yasal işlemleri başlatmış bulunmaktayım.

İşin iyi tarafı ise benim çıkarmayı düşündüğüm kitabımda kadınları aşağılamak yerine, kitabımın o ismi altında çok farklı bir kurgu yatıyor olacaktı. Ama Bülent Yılmaz ve Cinius yayınları her şeyi mahvetti… Halkın gözünde kötü bir izlenim uyandırdı.”