Kategoriler
Ivır zıvır Medya

Bütün kadınlar şeytandır kitabını aslında ben yazdım

Bu sabah Outlook'u açıp e-postalarımı kontrol ederken çok ilginç bir posta dikkatimi çekti, bu posta da daha önce bu blogda Muzlupasta'nın bahsettiği "Bütün kadınlar şeytandır" isimli kitabın aslında çalıntı olduğu yazılıydı.

İlgimi çekti ve e-posta ya cevap yazıp bunun gerçekten doğru olup olmadığını sordum. Cevap hemen geldi ve sonrasında Msn üzerinden kitabın gerçek yazarı olduğunu idia eden Doğukan Özkan ile sohbete başladık.
Doğukan bey bana konuyu uzunca yazarak anlattı, şu an piyasada olan ve eğer Doğukan Özkan'ın bu iddiası gerçek ise Bülent Yılmaz imzası ile yayında olup toplatılması muhtemel kitabın hikayesi gerçekten şok edici. Henüz basına yansımamasının nedeni ise Doğukan beyin ailesinin bir ferdinin kalp krizi geçirmiş olması ve televizyon kanalları ile olan randevularına gidememesi. Basına yansıdığında sanırım hepimiz bu olayın eğrisini doğrusunu öğrenmiş olacağız.

ben kadınların kitabını yazdım

Şimdilik Doğukan Özkan bana kitabına tanıtım videoları ve yerel bir TV kanalında henüz Bütün kadınlar şeytandır kitabı çıkmamdan önceki görüntüleri verdi. [via]


Doğukan Özkan şöyle yazmış;

"Bu kitap için iki yıldır çalışmalarımı sürdürüyordum ve ciddi olarak ilk başta 2008'in ocak ayında kitabımızın tanıtımı internet üzerinden yapılmaya başlamıştı. Yerel TV'lerde dahi tanıtımı yapılmıştı. Şubat ayında Cinius Yayınları adında bir yayınevine ulaştım ve kitabımı tanıttım. Kitabımın adı 'Ben Kızların Kitabını Yazdım' Anlaşılan o ki kitabıma olan ilgiyi gördüler, adından da anlaşılacağı üzere çok farklı bir kitap olduğunu anladılar. "Bütün Kadınlar Şeytandır" adlı kitabı çıkaran Yayınevinin de Cinius yayınları olduğunu duyunca şok oldum! Meğer ben kitabımı tanıtır tanıtmaz onlar hemen kitabı kendilerine göre uyarlamışlar ve adını 'Bütün Kadınlar Şeytandır' olarak değiştirmişler. Kitabımın da yaz'ın çıkacağını bildikleri için benden önce hemen hareket etmişler ve hemen kitabı çıkarmışlar.

Ana Fikir aynı..!
Ana Tema aynı..!
Kitabın espirisi aynı!
Kitap kapaklarının rengi bile aynı; kırmızı-beyaz…
Kitabın üzerine, benim kitabımdaki gibi şeytan kızları koymayı eksik etmemişler.
Neredeyse benim kitabımın aynısını çıkaracaklarmış!

Bülent Yılmaz ve Cinius Yayınları'nın ortak çalışması olan "Bütün Kadınlar Şeytandır" adlı kitap tamamıyla çalıntıdır, emek hırsızlığıdır, fikir hırsızlığıdır.

Gerekli yasal işlemleri başlatmış bulunmaktayım.

İşin iyi tarafı ise benim çıkarmayı düşündüğüm kitabımda kadınları aşağılamak yerine, kitabımın o ismi altında çok farklı bir kurgu yatıyor olacaktı. Ama Bülent Yılmaz ve Cinius yayınları her şeyi mahvetti… Halkın gözünde kötü bir izlenim uyandırdı."

Eski wolkanca.com’da Bütün kadınlar şeytandır kitabını aslında ben yazdım veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bütün kadınlar şeytandır kitabını aslında ben yazdım için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

@tolga
noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmalısın.

ben yazımda belirttiğim gibi işin aslı basına yansırsa ortaya çıkacaktır.

tolga,

yayınevinin numarasını vermişsin, peki o zaman yayınevini arayalım. yayınevine hangi soruyu sormalıyız ki "evet, biz bu kitabı doğukan özkan'ın kitabını taklit ederek ortaya çıkarttık!" cevabını alalım?

bunun türkçesi: "kim kendi yaptığı şey için şunu taklit ettim, şundan özendim, şundan aldım!" der, kimse demez ki, arasak ne fayda…

(kitabın internet sayfalarında ocak tarihli konuları var! bülent yılmaz'ın kitabı nisan çıkışlı)

bu 1'di.

2.si ise:

"ben kızların kitabını yazdım" adlı kitabın kapağına şöyle bir kez daha bak ve ardından elini kitabın kapağının üzerine koy, kapat ismini. bir bak bakalım -sadece kitabın resimi- sana neyi anlatıyor? senin ve diğerlerinin ilk aklına gelecek olan şu olacaktır: "kızların/kadınların şeytan olduğu" haksız mıyım?

3…

zaten kitabı birebir aynı yapamazlar ki…
ama ellerinden geldiğince benzetmeye çalışmışlar. doğukan özkan demiş ki içeriği farklı olacaktı. eğer içeriği farklı olmasa ne olacaktı? doğukan özkan da kadınları aşağılayacaktı -kitabından da anlaşılacağı üzere-! yani bunu düşünecek olursak kitap bence de çalıntı. hem bu kitap bülent yılmaz'ın da ilk kitabıymış.

son olarak şunu da dile getirmek isterim: zaten doğukan özkan da demiş, bütün kadınlar şeytandır adlı kitaptan sonra ben kızların kitabını yazdım adlı kitap çıksa ve bunu bi'kitapçı'da görsen alır mıydın? aynısıdır der, kabak tadı verdi der geçer giderdin…

haksızsam de ki şurda şurda haksızsın, bekliyorum…

tolga,

ne bu şiddet bu celal? biraz nefes al! kime bu kin? kime bu düşmanlık?

şimdi ben senin dedikerini, demek istediklerini anladım fakat senin o kadar yazında hiç benim dediklerime cevap içermiyor. ben ne demişim sen ne demişsin? bi'oraya ateş püskürmüşsün bi'buraya ateş püskürmüşsün. biraz sakin ol öncelikle ve saygili olmayı öğren, bunu sana burda öğretmekle vakit harcamayalım. sözlerine dikkat etmelisin, ortam ne kadar sanal olsa da…

1.si…
sen bir kere tolga molga değilsin.

2.si…
ya bu kitabı yazanlar arasından birisin ya da sen "bülent yılmaz"sın. şimdi bana, bu sözümden sonra laf oyunları yapma. o kadar yürekliysen bu kadar ahkam kesmeye, neden kimliğini açıklamaktan çekiniyorsun.

3.sü…
takmışsın kızların kitabına! okuma yazman var ise, sitelere gir bak bakalim ocak ayindan beri –kitap yazin çikacak-kitap yazin çikacak– diye her yerde geçiyor.

peki bülent yılmaz ve senin tabirinle bülent yılmaz'ın "kiralık kalemleri" ne diyor? 5 yıllık bir çalışmaydı bu diyorlar. 5 yıllık bir çalışma ise 5 tane kanıtı var mıymış bülent yılmaz'ın? bir sorar mısın kiralık kalem tolga? ya da bülent yılmaz mı demeliydim?

🙂

<a href="http://itusozluk.com/goster.php/b%fclent+y%fdlmaz" rel="nofollow">

yukarıdaki adrese bakın ne yazmışlar: mart 2008 tarihli 🙂 🙂 🙂 🙂

plato filmde bir dönem yazarlık yapmış daha sonrasında ortalığı karıştırdığı için çeşitli suçlamalar yüzünden işine son verilmiş senarist kişi.

daha ne olsun? asıl sen koruduğun desteklediğin adamı iyi tanı 🙂 ya da türkçesi: destekli at 🙂

http://img88.imageshack.us/img88/4544/bkky2yb9.jp…

güzel bir çalışma olmuş

sayın wolkanca biraz önce recep ivedik filminde başrolde oynayan fatma toptaş la görüştüm ve doğukan özkan diye birinin recep ivedik 2 filmini yazmış olamaylacağını çünkü henüz şahan bile karar vermemiş ne yazacağını.dolayısıyla bütün kadınlar şeytandır kitabının aslında kendisinin yazdığını söyleyen bu sahketara lütfen taviz vermeyin.recep ivedik 2 filmi henüz yazılmamış bile.

evet haklısın. bu siteleri kendi çıkarları için kullanmamaları lazım.

merhaba,
bakın sizi ve yorum yazdığnız konuda adı geçen ve diğer yorum yazanları tanımıyorum. sizin ne yapmak istediginiz konusunda da hiç bir fikrim yok, benim yazımda böyle bir durum, tartışma var deniyor, kitabı o veya bu yazmış ya da çalmış gibi bir şey yazmadım, sadece böyle bir görüş var ve böyle bir tartışma var diye haber ettim.

sizin eğer konu hakkında söylemek, yazmak istediğiniz var ise edep ve terbiyenizi taknip bunu yapma şansınız var.

fakat görunuşe göre siz ya yaş itibarı ile ya da akıl itibarı ile bu edep ve terbiye hususlarını dikakte alamıyorsunuz. e blog da benim olduguna göre blogumda gördüğüm, görebildiğim sizin yorumlarınız gibi edepsiz ve ard niyetli yorumlarla birlikte o kişiye ait diğer tüm yorumları istediğim gibi silerim.

yukarıdaki yazıyı yorumlarını sildiğim arkadaşlara göndedim. fakat arkadaşların mail adresleri doğru olmadığından sanırsam mailler bana geri geldi.

doğru düzgün mail adreslerini yazmayan kişilerin yorumları zaten dikkate alınmaz. insan konu hakkında ciddi görüşler yapacaksa ciddi olup gerçek e-posta adresini yazar.

bu blog ile ve yazarlar ile sorunu, derdi olanlar blogun iletişim sayfasından iletişim bilgilerini bulabilirler.

volkan