Kategoriler
Kültür Sanat

Burak Yeter ft. Ziynet Sali – Herkes Evine

Burak Yeter’i tanınayınız var mı acaba aranızda? Electronic, remix, dans, dj gibi terimleri bilen müzik insanıysanız tanıyor olmalısınız.

Zeynep Sali ile yaptığı son çalışmasına bayılacaksınız, Zeynep Sali’nin popüler şarkısı “Herkes Evine” isimli şarkıyı bilenleriniz varsa hemen unutsun, çünkü aşağıdaki müzik çalardan dinleyeceğiniz bu parça onun yerine geçecek.

Burak Yeter forumuna üye iseniz canlı performans kayıtlarını ve diğer tüm parçaları edinebiliyorsunuz, ayrıca daha önceki parçaları da sitesinden indirip dinleyebilirsiniz, Burak bizden telif istemez (: .
Keyifli dinlemeler.

Biyografisini aşağıda okuyabilirsiniz, kendime göre düzenledim tamamına Burak’ın kendi sitesinden bakabilirsiniz.

Dünyanın bir çok yerinde canlı performanslar sergileryen Türk dj Burak Yeter, müzisyen olan babasından çok şeyler kazandı, müzik onun için hiç uzak değildi. Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimlerini 1996 yılarında küçük ev partilerinde denedi. Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzik yapan Burak ol yıllarda Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.

2000 yılında T Records adı altında kendi labelini kurdu. Yayınladığı parçalar la çıkışına devam etti.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde özel Univercity partylerinde performans gösterdi.

Miller’in düzenlediği ‘2004 Miller Master Dj Contest’ yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.

Mtv Shakedown işbirliğinde Italia Club di Roma’da yapılan Dj lik yarışmasında dünyadaki bir çok Dj arasından sıyrılarak ilk 3’e kadar kendini ıspatlayabildi.

Gerçekleştirdiği projeler, 100’e yakın House altyapılı parçalar, 400’ün üzerinde Afro Soul&RnB, Drum n Base ve Hiphop beatleri mevcut. Bir çok grup ve mc lere altyapı olanakları ve vokal kayıtları yapmakta. Ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta. Türkiye’deki saygın sanatçılara remix yapmakta ayrıca jingle-jenerik reklam müzikleri hazırlamakta.

’The Future Sound Of Istanbul 3’ adlı albümde 3.sırada yer alan Ocean Wave adlı çalımasıyla yer aldı. Türkiye’nin önde gelen Producer ve Dj leri ni bir araya toplamayı başaran Darkman’ın mix albümü, EMI etiketiyle rafları süslemişti.

Başta MTV olmak üzere Kral Tv, Dream Tv, Number One, Power Türk ve bir çok müzik kanalında, ‘Dön Bana’ adlı çıkış parçasının klibi döndü.

DSM sanatçılarından Eylem, Bengü, Tan, Doğuş gibi sanatçıların yanı sıra Tarkan, Mustafa Sandal, Şebnem Ferah, Levent Yüksel, Ajda Pekkan, Emre Aydın gibi güçlü isimlere, adından söz ettirecek remixler yaptı.

‘Ex-press’ adlı Progressive House tarzındaki parçası Drum Central Records tarafından vinly olarak basıldı.

Dünya’nın en iyi okullarında biri olarak kabul edilen SAE de ses mühendisliği üzerine eğitim almaya başladı. İngiltere’deki studiolarda çalışma fırsatı buldu.

2007 ye geldiğinde ’Are You Ready’ adlı parçası, London’da bulunan Hypno Music Recordings trafından EP olarak basıldı. Electro House tarzındaki parçayı; Merve ve kendisinin yaptığı vokalleriyle süsleyen BY, aynı zamanda bu parçasına bir de videoclip çekti.

25 yaşına geldiğinde 2.albümünü hazırladı ve 2007 de küresel ısınmaya destek amaçlı Türkiye’de Chill out ağılıklı yeni albümünü piyasaya çıkardı. DSM etiketiyle piyasaya çıkan albümde aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen sanatçıları bulunmakta.

Türkiye’de küresel ısınma adına yapılan ilk ve tek albüm olma özelliği olan “For Message Volume 2” albümü, yok olmasına adım adım yaklaştığımız bir doğanın geri kazanılması adına yayınlandı. Aynı zamanda Çevre ve Orman bakanlığının da katkılarının bulunduğu albümdeki tüm parçalar, İngiltere’deki SAE studiolarında gerçekleştirildi.

2007 Aralık ayına geldiğinde Electro çalışmalarına daha çok ağılık verdi.Merve ve kendi vokaliyle süslediği ’Black is Black’ adlı parçası, M-Vitamine Recordings tarafından vinly olarak basıldı.

2008’in bombası ’Boshporus Underground Recordings’ toplama albümünde yer alan ’’logic’ adlı çalışması dünyada 14032 release arasında Dünya’nın en büyük digital portal sitesi www.beaport.com’da ilk 100’e girdi ve yaklaşık 3 hafta boyunca listelerde kalma başarısı gösterdi.

2008’de Pioneer ile anlaşma imzalayarak Pioneer ’in Türkiye’deki yeni yüzü seçildi. Türkiye’nin dört bir yanında açılan Pioneer Pro DJ Academy’nin başkanlığını yürüterek Profosyonel sertifikalı eğitimler vermeye başladı.

Yurt içi ve yurt dışında performans göstermeye hızla devam eden BY, müzik severler için uykusuz kalmaya devam ediyor.