Kategoriler
Ivır zıvır

Başkent Üniversitesi Yurt Öğrencileri Protesto ediyor

Beni geçen gün aradılar bundan bahseder misiniz diye, bahsederim dedim. Aşağıda neyi neden protesto ettiklerini yazmışlar, bir internet siteleri(www.baskentprotesto.in) var imza topluyorlar arzu ederseniz destek olabilirsiniz.

Bu protestoyu Başkent Üniversitesi Yurt Öğrencileri ile beraber başlatmış olup, Başkent Üniversitesi’ne ciddiyetimizi, sesimizi duyurduktan sonra bitirmeyi planlıyoruz. Çünkü Başkent Üniversitesinin gerek Başkent Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi, gerek Öğrenci Sosyal Tesisleri yönetimi, gerekse Üniversite Rektörlüğü söylediğimiz eksiklikleri dikkate almamakla birlikte, bütün hataları – sıkıntıları – problemleri halı altına süpürmektedir.

Yaklaşık 2 Yıldır her türlü iletişim kurmamıza, mail atmamıza, birebir görüşmüş olmamıza rağmen Yurt Öğrencilerine İnternet konusunda eziyet çektirilmiştir ve hâlâ da çektirilmektedir!

Biz Başkent Üniversitesini Eğitim’in kalitesi, Sosyal hayatımızın düzeni ve ne umutlarla geldik. Fakat Başkent Üniversitesinin bir çok konuda (özellikle öğrenci yurtları) bize deyim yerindeyse eziyet çektirdiğini düşünüyoruz.

Dolayısı ile Başkent Üniversitesi Öğrencileri olarak “Üniversitemizdeki ve Yurdumuzdaki İnternet’in” gerçek İnter-NET olmasını istiyoruz. İnternet demek “International Network” kelimesinden yola çıkacak olursak “Dünya Şebekesi, Dünyaya açılan şebeke” demektir. Bunu Türkiye’nin En büyük Üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesine bu satırlardan öğrettiğimiz için üzgünüz.

İşin daha da detayına girmek istersek bizi daha iyi anlayabilirsiniz düşüncesiyle; (Devamı ve yazının tamamı için tıklayın)