Kategoriler
Kültür Sanat

Eurovision şarkı yarışması 2010 yarı final Manga canlı performans

Norveç de düzenlenen 2010 55. Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi temsil eden Manga yarışmada tek Rock grubuymuş. Yarı finale kalan Manga grubunun canlı performansı çok iyiydi. Özellikle Kanadalı sanatçı Genevieve Cleary’nin koreografisini yaptığı şovda İngiliz dansçı Natalie Marrable nin robot dansı görülmeye değerdi. Uzay çağı kıyafetleri ile sahne aldılar. Konu hakkında daha önce ayzdığımız konu ve […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Geek mobilyalar

Aşağıda gördüğünüz ilginç mobilyalar ve çeşitli ev eşyaları geekler için, şayet bunları evinizde kullanırsanız misafirlerinize bir geek olduğunuzu açıkça göstermiş olursunuz, eğer misafiriniz de sizin kafadansa aynı lisanı konuşuyorunuzdur ve hiç sıkılmazsınız.

Kategoriler
Kültür Sanat

Tango dinleyelim

Tehlikeli ve inatçı yakınlaşmalar. Ciddi ama samimi. Kavgacı, öfkeli, hırsl. Ama tutkulu ve romantik. Fenomen bir erkek ve olağanüstü bir kadın. Egzotik hisler. Havalı, asil. Tango.

Kategoriler
Multimedia

Judson Laipply Evolution of Dance 2

Aranızda Judson Laipply’i tanıyan olabilir, eğer Amerikalı olsaydınız zaten kesin tanıyordunuz. Judson Laipply Youtube’da ki Evolution of Dance isimli videosu ile ünlenmiş bir Amerikalı komedyen, Youtube’da dans performanısını 20milyon insanın izlediği söyleniyor. Videosunun Cnn, Msni Usa Today ve Google gibi büyük Amerikalı yayıncı şirketler tarafından gündeme taşındığını da yazmadan geçmeyeyim. www.theevolutionofdance.com Judson Laipply dansında birçok […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Richard Calmes, New York, Dans // Fotoğraf

Fotoğrafçı Richard Calmes’ın New York’da dansçılarla yaptığı çalışma görülmeye değer. Gerçekten muhteşem fotoğrafları var: www.richardcalmes.com, şehrin çeşitli bölgelerinde dansıçların/sporcuların havada iken fotoğraflarını çekmiş.

Kategoriler
Geyik

Dünyanın merkezinde Horon

ABD’nin New York Eyaletinde yani Dünyanın merkezinde Trabzonlu’ların horon showu 🙂 Facebook’da bayağı ilgi gördü bu horon.

Kategoriler
Hayattan

Kolbastı(Hoptek) oynamayı öğrenin

Medya sayesinde toplumumuzda hemen herkesin aşina olduğu dans olan bilinen adı ile Kolbastı, diğer adı ile Hoptek dansını öğrenmek isteyenler için UzmanTv de eğitim videoları var. Videodaki Uzmanımız Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Erşen hoca.

Kategoriler
Kültür Sanat

Aşkın ve tutkunun dansı: Tango

Dans kendini ifade edişin en çekici yolu ve insan, ancak kendisinin olan bir dansla bunu yapabiliyor. Tango ile insan kendi vurgusunu, kendi sesini, kendi ritmini yansıtırken, karşısındakine ait olanı dinleme şansını da buluyor. Tango, aşkın ve tutkunun dansı. Bu çoğumuz duymuşuzdur kimbilir? Gerçekten de insanların kafasında bu tarzda çağrışımlar yapar TANGO kelimesi. Tango çok farklı […]

Kategoriler
Multimedia

Taklacı gençler

Harika taklalar ve hareketler, izlemeye değer. Myspace de gezerken rastladığım bu videoyu izlerken gerçekten çok eğlendim, gençler harika taklalar ve hareketler yapıyorlar.

Kategoriler
Multimedia

Muhteşem robot dansı yapan çocuk

Bu video gerçekten çok eğlenceli. Çocuk televizyon da bir yarışma programında inanılmaz haraketler yapıyor, gerçekten müthiş.