Kategoriler
Kültür Sanat

55.Eurovision Şarkı Yarışması ~ Yüksek Sadakat – Live It Up

2011 yılı 55.Eurovision Şarkı Yarışması yarı finaller 10 ve 12 Mayıs tarihleri arasında finaller de 14 Mayıs 2011 tarihinde Almanya Düsseldorf’da yapılacak. eurovision.tv/page/dusseldorf-2011

Bımndan önceki 2010 yılında ki 54.Eurovision Şarkı Yarışmasını Alman Lena Satellite isimli şarkısı ile kazanmıştı.

56. Eurovizyon Şarkı Yarışmasında Türkiye, 10 Mayıs’ta ilk yarı finale katılacak. Bildiğiniz gibi Türkiye’yi Yüksek Sadakat grubu Live It Up isimli şarkı ile temsil edecek.

Eurovision ~ Yüksek Sadakat – Live It Up
Eurovision ~ Yüksek Sadakat – Live It Up


Eurovision 2011’e 43 ülke katılacak. İlk yarı finalde Türkiye ile birlikte Arnavutluk, Finlandiya, Ermenistan, İsviçre, Norveç, Gürcistan, Rusya, Polonya, Sırbistan, Hırvatistan, Azerbaycan, Litvanya, Macaristan, Malta, San Marino, İzlanda, Portekiz ve Yunanistan yarışacak.

12 Mayıs’taki ikinci yarı finalde Hollanda, Bosna-Hersek, Ukrayna, Kıbrıs Rum kesimi, Avusturya, İsveç, Belçika, Slovakya, Moldovya, İsrail, Makedonya, Danimarka, Beyaz Rusya, Letonya, Bulgaristan, Estonya, Romanya, Slovenya ve İrlanda yarışacak.

56. Eurovizyon Şarkı Yarışması’na uzun yıllar katılmayan İtalya, Avusturya ve San Marino’nun bu yıl tekrar yarışmaya katılacak. Yapılacak yarı finallerden sonra toplam 25 ülke finalde birincilik için mücadele edecek.

Almanya, İtalya, Fransa, İspanya ve İngiltere’nin doğrudan katılacağı finaller 14 Mayıs’ta Düsseldorf Arenada yapılacak. Final biletlerinin tamamen tükendi ve yarı final biletleri de yarın satışa çıkacak.