Kategoriler
Kodlama

DevTools Tips

devtoolstips.org web sitesindeki en popüler 15 DevTools ipucu.

devtoolstips.org sitesinde şu an 150 kadar DevTools ipucu mevcut, bu sitede chrome geliştiricilerin aracı ile ilgili gerçekten harika ve belki daha önce bilmediğiniz ipuçları mevcut.

Patrick Brosset 2 yıl önce oluşturduğu ve günümüze kadar güncellediği bu sitedeki en iyi ipuçlarını derlemiş. Yazının orijinaline bu linkten ulaşabilirsiniz: www.smashingmagazine.com/2023/06/popular-devtools-tips/

Yararlı DevTools İpuçları ve Püf Noktaları

Tarayıcı DevTools söz konusu olduğunda tüm püf noktalarını bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak hata ayıklama iş akışınızı güçlendirmek için bekleyen düzinelerce panel ve yüzlerce özellik olduğunu biliyor muydunuz? Hata ayıklama kullanım durumunuz ne olursa olsun, muhtemelen iş için doğru olan bir araç vardır. Üretkenliğinizi artırabilecek en popüler DevTools ipuçlarını keşfedelim.

Tarayıcı DevTools söz konusu olduğunda, hepimizin kendi tercihleri ​​ve kişisel iş akışları vardır ve hata ayıklama hayatımızı kolaylaştıran “küçük bir numara” olduğunu bilmekten gurur duyarız.

Ama aynı zamanda – ve bunu son on yıldır Mozilla ve Microsoft’ta DevTools üzerinde çalıştığımdan biliyorum – çoğu insan DevTools’un aynı üç veya dört özelliğini kullanma eğiliminde, geri kalanını kullanmıyor. DevTools’ta tüm tarayıcılarda kullanılabilen düzinelerce panel ve yüzlerce özellik olduğundan ve daha az popüler olanlar bile ihtiyaç duyduğunuzda oldukça yararlı olabileceğinden bu talihsiz bir durumdur.

Görünüşe göre, DevTools Tips web sitesini son iki yıldır sürdürüyorum. Zamanla daha fazla ipucu eklenir ve trafik artmaya devam eder. Son zamanlarda insanların sitede eriştiği en popüler ipuçlarını takip etmeye başladım ve bu verilerin bir kısmını sizinle paylaşmanın ilginç olacağını düşündüm!

Patrick Brosset – Useful DevTools Tips and Tricks: www.smashingmagazine.com/2023/06/popular-devtools-tips/

İşte web sitesindeki en popüler 15 DevTools ipucu.

 1.  Geliştirme Araçlarını Yakınlaştır
 2. Rahatsız Edici Katmanları Sil
 3. Bir Sayfada Kullanılan Yazı Tiplerini Listeleyin
 4. Bir Sayfadaki Rasgele Mesafeleri Ölçün
 5. Kullanılmayan Kodu Algıla
 6. Bir Videonun Oynatma Hızını Değiştirme
 7. DevTools’u Başka Bir Dilde Kullanın
 8. Olay Dinleyicileri Devre Dışı Bırak
 9. IOS’ta Safari Dışı Tarayıcılarda Konsol Günlüklerini Görüntüleyin
 10. Öğe Stillerini Kopyala
 11. Sayfadaki Tüm Resimleri İndir
 12. Bir Sayfayı 3 Boyutlu Görselleştirin
 13. Kötü Amaçlı Hata Ayıklayıcı İfadelerini Devre Dışı Bırak
 14. Ağ İsteklerini Düzenleyin Ve Yeniden Gönderin
 15. Cihazları Simüle Et

Sonuç

DevTools’un çok yönlü olduğunu ve hayal gücünüzün izin verdiği kadar çok görevi gerçekleştirmek için kullanılabileceğini artık anladığınızı umuyorum. Hata ayıklama kullanım durumunuz ne olursa olsun, muhtemelen iş için doğru olan bir araç vardır. Ve yoksa, Konsolda JavaScript çalıştırarak bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz!

Belirli durumlarda işe yarayan harika küçük ipuçları keşfettiyseniz, lütfen bunları yorumlar bölümünde paylaşın, çünkü bunlar başkaları için de çok yararlı olabilir.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

DevTools Tips başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.