Kategoriler
Genel

Beni anlatan belgesel

Müptezel bal porsuğu belgesel videosu. Ne demişler aslan vurursa dikiş atarlar bal porsuğu vurursa toprak atarlar.

Belanın üzerine kuyruğu dik giden bu manyak daha önceki belgeselimizde bahsettiğimiz bal porsuğundan başkası değil.

Birçok hayvan kendi bölgesi konusunda kıskançtır ama mevzubahis bu delinin bölgesi olduğunda ihlal eden için artık bela çanları çalıyor demektir. Henüz onun rızkını elinden alacak bir babayiğit Afrika topraklarına zuhur etmedi. Hırsızlık konusunda uzmanlaşan sırtlanlar ve çakallar bile onu beslenirken gördüğünde “-afiyet olsun abi” deyip uzaklaşıyor. Bu müptezelin besin zincirinin en tepesinde ise yılanlar ve akrepler bulunur, sebebi ise zehre olan bağışık yapısıdır. Bir yılan tarafından sokulmak ona eziyet değil keyif verir, hafif kafası güzelleşir ama deli aynı delidir. Ne demişler aslan vurursa dikiş atarlar bal porsuğu vurursa toprak atarlar.

Bonus olarak sırtlan belgeselini de ekleyeyim, bu arada belgeseli seslendiren ses öğrendiğim kadarıyla gerçek bir kişi değil yapay zeka imiş ama metinleri yazan elbette gerçek bir kişi, kaynak https://www.instagram.com/yerlikasif/

Belgeseli alternatif Twitter(x) üzerinden izlemek için bağlantı bu basın. Facebook Reels için ise bağlantı bu, Threads için ise bağlantı bu.