Kategoriler
Eğlence

Yeni He-Man 2026’da

Uzun süredir hazırlık aşamasında olan yeni He-Man filmi nihayet gerçeğe dönüşüyor, Amazon MGM Studios, Yeni He-Man filmi Masters of the Universe için vizyon tarihini açıkladı.

Bizlerin daha çok He-Man adıyla bildiğimiz Kâinatın Hâkimleri (Masters of the Universe) çizgi filmi son yıllarda Hollywood’un ilgi gösterdiği klasik serilerden biri oldu. Bir yandan Netflix yeni Masters of the Universe animasyon dizilerine imza atarken, diğer yandan çeşitli stüdyolar bir He-Man filmi çekmek için denemelerde bulundu.

Daha önce birkaç farklı stüdyo tarafından çekilmeye çalışıldığı hâlde bir türlü somutlaşmayan He-Man filmi, nihayet Amazon MGM çatısı altında hayata geçiriliyor.

Amazon MGM Studios ve Mattel Films ortaklığında hayata geçirilecek olan yeni Masters of the Universe filminin çıkış tarihi açıklandı. Live-action (animasyon olmayan) bir uyarlama olacak bu yeni film, 5 Haziran 2026’da vizyona girecek.

Yönetmen Travis Knight

Son yıllarda birkaç kez ekip değiştiren yeni Masters of the Universe filminin bu son hâlini Travis Knight yönetecek. Knight, daha önce Kubo and the Two Strings ve Bumblebee filmlerine imza atmıştı.

2021 yılında bu proje hayata geçirilmeye çalışılırken başrolü üstlenmesi için genç oyuncu Noah Centineo ile anlaşılmıştı. Ancak proje rafa kaldırılınca Noah Centineo da projeden ayrıldı. Travis Knight’ın yöneteceği bu yeni versiyonda başrolü kimin üstleneceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Masters of the Universe, Eterna adlı diyarın prensi olan Prens Adam’ın 10 yaşındayken Dünya’ya düşmesiyle başlıyor. Uzay gemisinin Dünya’ya düşmesinin ardından Eterna’dan uzakta, tanımadığı bir gezegende mahsur kalan Adam, 20 yıl sonra kendi yurdunu İskeletor’dan korumak için Eterna’ya geri dönüyor. Ancak bunu yapması için geçmişinin sırlarını aralaması ve evrendeki en güçlü varlık olan He-Man’e dönüşmesi gerekiyor.

Masters Of The Universe için 2026 yazına tarih verildi

Deadline’ın ilk haberine göre, Bumblebee filminin yönetmeni Travis Knight, Chris Butler’ın senaryosunu (David Callaham ile Aaron ve Adam Nee tarafından yazılan ilk taslak) yönetiyor. Mattel Films’den Robbie Brenner ve Escape Artists’ten Todd Black, Jason Blumenthal ve Steve Tisch yapımcılığı üstleniyor.

Film, bir uzay gemisiyle Dünya’ya düşen ve Eternia’daki eviyle tek bağlantısı olan sihirli Güç Kılıcı’ndan ayrı düşen on yaşındaki Prens Adam’ı anlatıyor. Neredeyse yirmi yıl sonra kılıcın izini süren Prens Adam, gezegenini İskeletor’un şeytani güçlerine karşı savunmak üzere uzaya geri gönderilir. Ancak böylesine güçlü bir kötü adamı yenmek için Prens Adam’ın önce geçmişinin gizemlerini ortaya çıkarması ve He-Man olması gerekecektir: Evrendeki en güçlü adam.

The reboot uzun süredir Sony’de ve daha sonra Netflix’te çalışıyordu. Sonunda Amazon MGM’de gerçeğe dönüşüyor.

Mattel’in Masters of the Universe’ü ilk olarak 1982 yılında bir aksiyon figürleri serisiyle dünyaya tanıtıldı. 1983 yılında, değerli animasyon çizgi dizisi He-Man and the Masters of the Universe’ün prömiyeri yapıldı ve televizyonda yayınlanan ilk çocuk programlarından biri oldu. Başlangıcından itibaren MOTU markası, kişinin kendisinin en iyi versiyonu olması mesajı üzerine inşa edildi ve bugün franchise oyuncaklar, televizyon, Netflix çizgi dizileri, video oyunları ve daha pek çok alanda çeşitli tüketici temas noktalarını kapsıyor.

Amazon MGM Studios’un yönetmen Luca Guadagnino imzalı son Zendaya filmi Challengers bugün yurt içi gişe hasılatında 20 milyon doları aşıyor.

80’lerde Yaşamış Olmak
Gölgelerin gücü adına
Güç Netflix’de artık! – HE-MAN. Gölgelerin gücü adına, güç bende artık! Repliği ile akıllarda kalan 80’lerin efsane çizgi filmi devam bölümleriyle Netflix’de.

Kaynak: collider.com/masters-of-the-universe-reboot-release-date/, deadline.com/2024/05/masters-of-the-universe-release-date-1235901846/