Kategoriler
Genel

Yazım kuralları – Türkçe

Dil bir temel bir zemindir, o olmadan üzerine hiçbir bilimi sağlıklı inşa edemezsiniz.

Aslında bizler son 20-30 yıla kadar yazmakla ilgili herhangi bir kaygı taşımıyorduk zira yazmak gibi bir işimiz, derdimiz yoktu. Fakat son yıllarda Internet teknolojilerinin gelişmesi ve ona bağlı konular yüzünden elimize tutuşturdukları akıllı cihazlar sayesinde yazmayı da öğrendik, daha doğrusu yazmak zorunda kaldık.

Dolayısıyla iyi eğitimi olan da olmayan da kendini emojileri de ekleyerek anlatma derdine girdi ve gerçekten berbat, öyle güzel insanlar görüyorum ki dilbilgisinden bihaber Türkçeyi mahfeden. Türkçe yazıldığı gibi okunan dillerden biri ancak o kadar da değil kardeşim, lütfen şu yazım kurallarını öğrenin ve uyun.

Bu noktada artık eskiye göre seçenek bol, bakın bizim zamanımızda Youtube’da böyle içerikleri bulmak ne bileyim online eğitimini almak mümkün değildi, ama şu an gerçekten harika kaynaklar var ve insanlar çok şanslı. Biz gerçekten şu anki gençlere göre çok daha fazla zaman ve emek vererek öğrendik bu ve benzeri birçok şeyi, sanırım fazla emek vererek edindiğin şey kolay olana göre daha değerli olmakta.

Tonguç Akademi diye bir Youtube kanalı var, kendilerinden para filan almadım bu bir reklam yazısı değil. Gerçekten çok eğlenceliler ve başarılılar eminim beğenirsiniz ve Türkçe yazım kuralları dahil Türkçe ilgili ilgili birçok konuda harika içeriklere sahipler.

10dk da YAZIM KURALLARI
Türkçede yazım kuralları ve Türkçenin doğru kullanımı
26 Eylül Türk Dil Bayramı: Türk Dil Bayramı, Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül 1932 tarihinden bu yana kutlanıyor. Kökenleri tarihin çok eski dönemlerine uzanan dilimizin için kabul edilen Türk Dil Bayramı’nın bu yıl 87. yılını kutluyoruz.

Dil hem ülkeler, milletler için hem de aslında insanların birbirleri ile anlaşmaları ve gelecek nesiller için önemli bir konudur, bir temel bir zemindir, o olmadan üzerine hiçbir bilimi sağlıklı olarak inşa edemezsiniz. Selamlar.