Kategoriler
Genel

Opera’da Google Translate

Google Chrome ile yabancı dildeki bir sayfayı dilinize çevirmek için kullandınız sağ tık ile sayfayı çevirme işi Opera’da da var.

Evet, Google Chrome ile yabancı dildeki bir sayfayı dilinize çevirmek için kullandınız sağ tık ile sayfayı çevirme işi Opera’da da var ama eklenti ile.

Opera tarayıcıya “Google Translate” isimli eklentiyi yükleyip ayarlarını da yaparsanız Google Chrome’da olduğu gibi alışık olduğunuz sağ click translate işlevini kullanabilirsiniz.

Eklentinin bahsettiğim işlevi “Webpage Translation” bölümündedir, yani ek olarak birkaç seçeneği ve işlevi var ancak bana göre onlar çöp ve gereksiz bu yüzden eklentinin ayarlarından “Bağlam menüsü” ayarından diğer şeyleri temizleyip sadece “Webpage Translation” işaretli bırakırsanız Google Chrome’daki gibi kullanabilirsiniz.

Opera eklenti mağazasında birkaç Google Translate eklentisi var, diğerleri iyi değil sadece bu iyi ona dikkat edin: https://addons.opera.com/en/extensions/details/google-translate/

Kolay gelsin.

wolkanca.com’da Opera’da Google Translate veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Opera’da Google Translate için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.