Kategoriler
Tech

Office 365 Ücretsiz olarak nasıl indirilir ve kurulur

Microsoft’un geliştirici programına katılarak Office 365’i bilgisayarınıza ücretsiz kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Microsoft geliştirici programına(Microsoft 365 Developer Program) katılarak “https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-365/dev-program” Office’in son sürümünü(Microsoft 365 for Enterprise) ücretsiz edinebilirsiniz.

Benim iş akışımda Office programı ile pek işim olmuyor ancak bazen keşke olsa diyorum, normalde ayda yılda bir kullanacağım bir program için dolar bazında bize yüksek fiyatlarla gelen bu Office programını almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Deneme sürümleri de bir süre sonra can sıkıcı oluyor, öte yandan iş için kullandığım bir bilgisayarda crackli program kullanmanın da oldukça riskli olduğunu biliyorum. Bu yüzden Office’i Microsoft’un developer programı ile kullanmak bana gayet mantıklı geldi.

Ara bir not düşeyim arkadaşlar, bilgisayarınız crackli olarak kullanacağınız işletim sistemi veya programlar verilerinizi veya sisteminizin kaynaklarını çalıyor olabilir, bu yüzden lütfen crackli yasa dışı yazılımları bilgisayarınıza kurmayın ve asla kullanmayın.

Bunu yapmak için öncelikle tarayıcınızda Microsoft hesabınızla giriş yapın, Microsoft hesabınız yok ise açabilirsiniz. Ardından https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-365/dev-program linkten “Join now” butonuna tıklayarak gerekli alanları doldurun. Bu aşamda ayrıca cep telefonu doğrulaması gerekmektedir.

Size son aşamada isim@birdigerisim.onmicrosoft.com şeklinde bir mail adresi ve parolası verilmiş olacak. Bu giriş bilgisi ile bilgisyarınıza yüklediğiniz Office 365 programını lisanslayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey kullandığınız bir Windows bilgisayarı ise sadece Office programı için bu hesabı kullanın seçeneğini işaretleyin yani bilgisayarınıza yeni bir kullanıcı eklememesini sağlayın.

Tüm aşamaları Youtube’dan da izleyebilirsiniz, gayet kolay: Microsoft 365 Developer Program office

Ayrıca eğer öğrenci veya öğretmen iseniz Microsoft’un öğrenci indirimleri de ilginizi çekebilir https://www.microsoft.com/en-us/store/b/student-hacks/