Kategoriler
Eğlence

God of War Ragnarök PC’de

Playstation 5’in sevilen oyunlarından biri olan God of War Ragnarök’un PC versiyonunun yakında çıkacağı belirtildi, iddialara göre Playstation, kendi yapımlarını PC platformuna getirmeye kararlı.

Playstation God of War serisini 2018 yılında başlatmıştı, 2022’de serinin yeni yapımı God of War 4’ün devamı olarak God of War Ragnarök’u piyasaya sürdü ve Sony Playstation 4/5 platformunun en sevilen oyunlarından biri olmayı başardı, oyun hem Playstation 4 hem de Playstation 5 platformlarına aynı anda çıkmıştı.

UNCHARTED 5 GELİYOR! GOD OF WAR RAGNAROK PC’YE GELİYOR, RESIDENT EVIL 9’DA LEON OLACAK!

Ragnarök

The north portal of the 12th-century Urnes stave church has been interpreted as containing depictions of snakes and dragons that represent Ragnarök.
The north portal of the 12th-century Urnes stave church has been interpreted as containing depictions of snakes and dragons that represent Ragnarök.

Ragnarök, İskandinav mitolojisinde kıyamet kavramı. Eski Norsça “Tanrıların Kaderi” veya “Tanrıların Alacakaranlığı” anlamına gelen Ragnarök veya Ragnarøkkr, eski halk kaynaklarından derlenmiştir ve 13. yüzyılda Snorri Sturluson tarafından Nesir Edda’da bahsedilmiştir.

PC için God of War Ragnarök Mayıs ayında duyurulabilir

Görünüşe göre sevilen oyun God of War Ragnarök, Sony’nin PC platformuna taşıyacağı yapımlardan biri olacak.

Oyun dünyasında güvenilir kaynaklardan biri olan billbil-kun(dealabs.com/magazine/author/billbil-kun), Sony’nin bu ay God of War Ragnarök’un PC versiyonunu duyuracağını belirtti. İddialara göre yapımın PC versiyonu herhangi bir etkinlikte duyurulmayacak, bunun yerine bir blog paylaşımı olarak duyurulacak. Firma, daha önce benzer bir stratejiyi Ghost of Tsushima: Director’s Cut için de kullanmıştı.

Bahsi geçen iddia PC oyuncularını oldukça heyecanlandıracaktır. billbil-kun, yapımın PC versiyonunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı ancak daha önce ortaya çıkan iddialar, God of War Ragnarök’un 2025’in ilk çeyreğinde PC platformu için satışa çıkacağını belirtti. God of War Ragnarök’un PC versiyonu muhtemelen geçtiğimiz aylarda yayınlanan rogue benzeri Valhalla eklentisi ile birlikte gelecek.

Kaynaklar: