Kategoriler
Eğlence

Assassin’s Creed Shadows

Ubisoft’un yeni Assassin’s Creed oyunu için ilk “sinematik” fragmanı yayınladı ve ön siparişe açıldı.

İki yeni kahraman gölgelerde gezinecek. Assassin’s Creed Shadows çıkış tarihi ve ilk detayları sonunda resmi olarak açıklandı. Ubisoft, aksiyon rol yapma oyunu serisinin Japonya’da geçen yeni bölümünün sinematik fragmanı ile beraber çıkış tarihi bilgisini ve çifte kahramanlarını tanıttı.

Fragmanda görüldüğü kadarıyla tek siyahi samuray olan Yasuke ve bir Ninja’yı oynayacağımız oyun, Japonya’da Tokugawa Hanedanlığı’nın Japonya’yı birleştirdiği dönemde geçecek. Bu dönemde samuraylar da ortadan kalkmıştı. Yasuke ise Singoku Jidai olarak adlandırılan dönemde Oda Nabunaga’ya da hizmet etmiş bir isimdi. Ninja karakterimizin ismi ise Naoe olarak açıklandı.

Oyunun çıkış tarihi de 15 Kasım olarak açıklandı. PC, PS5, Xbox X/S ve Luna’ya çıkacak olan oyunun ön sipariş fiyatı da 1.749 TL olarak açıklandı.

[ESRB] Assassin’s Creed Shadows: Official Cinematic World Premiere Trailer

Ubisoft, dün yayınlanan Assassin’s Creed Shadows’un ilk fragmanıyla Assassin’s Creed hayranlarına uzun süredir devam eden serinin bir sonraki bölümüne ilk gerçek bakışı sundu. Daha önce Assassin’s Creed: Codename Red olarak bilinen Shadows, oyuncuları Feodal Japonya’ya götürecek. Oyuncular, ölümcül bir şinobi suikastçısı ve güçlü efsanevi bir samuray yerine geçecek.

İki yeni karakter

Assassin’s Creed Shadows, 16. yüzyıl Japonya’sındageçiyor ve oyuncular, Iga Eyaletinden bir şinobi suikastçısı olan Naoe ile güçlü bir samuray olan Yasuke olarak oynayacak. Her karakter farklı oyun tarzı, ilerleme yolu, beceri, silah seçenekleri ve istatistikler sunuyor. Naoe gizlilik becerilerine odaklanırken Yasuke dövüşte üstün.

Oyun direktörü Charles Benoit, “İki karakterimiz var; Samuray ve şinobi. Oyuncuların her ikisini de deneyimlemesini istiyoruz. İki karakteri tek bir karaktere sığdıramayız çünkü samuraylar ve şinobiler farklı sosyal sınıflardan gelir, farklı hayatları vardır. Bu yüzden onları birbirine karıştırmadık.” diyor. Fragmanda da zaten iki karakterin çok farklı oynanış stilleri olduğunu görüyoruz.

Oyunun keşfedilecek geniş bir açık dünya olacak. Ubisoft, oyuncuların hava ve mevsimin değiştiği çeşitli ortamlarla karşılaşabileceğini söylüyor. Önceki Assassin’s Creed oyunlarında olduğu gibi, özelleştirilebilir saklanma yeri ve toplanabilen eşyalar içeren oyunda oyuncuların hedefleri avlaması ve casus ağları kurması gerekecek.

Fragman karakterler hakkında fikir sahibi verse de gerçek oynanışı yansıtmıyor. Muhtemelen Haziran ayındaki Ubisoft Forward etkinliğine kadar beklememiz gerekecek. Bu arada Shadows, Jonathan Dumont’un yaratıcı yönetmenliğinde, 2018’de çıkan Assassin’s Creed Odyssey’in arkasındaki stüdyo olan Ubisoft Quebec tarafından geliştiriliyor. Assassin’s Creed Mirage’ın devamı olan Feodal Japonya’da geçiyor.

Ücretsiz Assassin’s Creed – Assassin’s Creed Syndicate kısa süreliğine(6 Aralık 2023) ücretsiz oldu, oyun Ubisoft mağazasına üye olanlara hediye ediliyor.

İnternetsiz Oynanabilecek

Assassin’s Creed Shadows’un resmî X hesabından yapılan bir paylaşımda, oyunun internet bağlantısı olmadan da oynanabileceği ifade edildi.

internetsiz oynanabilir demişler. bu iyi bir şey.

Ne zaman çıkacak?

Assassin’s Creed Shadows, 15 Kasım’da Windows PC, Apple silicon işlemcili Mac bilgisayarlar, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’e çıkış yapacak.

Ön sipariş

Oyun, şu anda Ubisoft sitesinde ve Epic Games Store’da ön siparişte. Oyunun fiyatı 1.749 TL. Bu, standart sürüm için belirlenen fiyat. Ana oyun, sezon kartı ve üç gün önce oynama fırsatı sunan Altın sürüm 2.749 TL, Eksiksiz sürüm ise 3.249 TL olarak fiyatlandırılmış.

Sistem gereksinimleri

Assassin’s Creed Shadows PC’de oynamak için gerekli donanımlar neler merak edenler için sistem gereksinimleri Epic Games Store’da listelendi.

Minimum

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel i7-4790 / AMD Ryzen5 1600
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama: 100 GB
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX 570 4GB

Önerilen

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel i7-8700k / AMD Ryzen5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Depolama: 100 GB
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 2070 8GB / AMD RX 5700XT 8GB

Bu arada zenciler bile bu oyundaki samurayın zenci olmasından şikayetçi, zenci samurayın gerçek hayatta olduğunu ve olacağını sananlar da var witter.com/wolkanca/status/1791065419761000529. İyi eğlenceler.

Kaynaklar