Kategoriler
Kodlama

Localhost’ta HTML/PHP sitesi çalıştırmak

Bir web sunucusu/hosting gerekmeksizin kendi bilgisayarınızda PHP site kurabilirsiniz.

Localhost’ta yani kendi bilgisayarınız içerisinde bir web sitesi kurmak, PHP öğrenmek istiyorsanız veya PHP projeler gelişiyorsanız çok kullanışlı bir yoldur, çünkü çok hızlı ve güvenli çalışacaktır ve işlerinizi internet bağlantınız olmasa dahi devam ettirebileceksinizdir.

Bunun için öncelikle bilgisayarınıza XAMPP(apachefriends.org) kurulumunu yapmalısınız, bu ücretsiz yazılım bilgisayarınıza PHP çalıştırma yeteneğini sağlayacaktır.

XAMPP uygulamasının ayarları ile her şeyi halledebilirsiniz ancak daha farklı kullanmak isterseniz @DenverCoder1 aşağıdaki videoda farklı bir klasör belirleyip orada http://localhost:8000/ adresini çalıştırmayı anlatmış.

How to run your HTML/PHP site on localhost with XAMPP

Bu arada eğer WordPRess, Joomla!, Drupal, OpenCart gibi yazılımlar kullanacaksanız XAMPP’ın eklentileri sizi kafa karıştırıcı ayarlardan kurtarabilir; https://bitnami.com/stack/xampp

MOODLE KURULUMU- XAMPP KURULUMU

Bu da hoşunuza gidebilir:

Alternatif olarak sadece kişisel bilgisayar değil başka cihazlarada kurabileceğiniz bir sistem olan YunoHost‘u deneyebilirsiniz, hoşuma gitti eğlenceli bir şey.

XAMPP da cURL çalıştırmak için

wolkanca.com’da Localhost’ta HTML/PHP sitesi çalıştırmak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Localhost’ta HTML/PHP sitesi çalıştırmak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.