Kategoriler
Eğlence

Netflix, Prime Video, BluTV vb. performans incelemesi (2020)

Online izleme siteleri gün geçtikçe çeşitleniyor, artık rekabet daha yüksek. Peki kullanım oranları ne durumda?

Türkiye’den kullanılabilen online dizi/film izleme platformlarının 2020 yılı performansları JustWatch’den.

Türkiye’de hizmet vermekte olan video akış platformlarının kullanım detayları açıklandı. 2020’nin son çeyreğini kapsayan araştırma, BluTV’nin pazar payının yüzde 44’e ulaştığını gözler önüne seriyor. Netflix ve Amazon Prime Video da kullanıcı kazanırken diğer akış platformları, yüzde 4 oranında kullanıcı kaybetti.

Türkiye’de en çok izlenen platformu BluTV
Dizi, film ve benzeri içerikleri, yayın platformlarını kıyaslayarak satın alma ve kiralama imkanı sunan JustWatch, Türkiye’de en çok izlenen platformları açıkladı. Platformun paylaşımına göre, Türkiye’de en çok izlenen platform BluTV. BluTV Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 43’üne ulaşarak Netflix ve Amazon Prime Video gibi rakiplerine fark attı. Netflix için bu oran yüzde 24 olurken, Amazon Prime Video için ise yüzde 16 oldu.

Dizi, film ve benzeri içerikleri, yayın platformlarını kıyaslayarak satın alma ve kiralama imkanı sunan JustWatch, Türkiye’de en çok izlenen platformları açıkladı.

JustWatch(https://www.justwatch.com/tr) online izleme plagtrofmlarının tümünde yayınlanan programları ve güncellemeleri tek uygulamada birleştirmiş bir servis. JustWatch’dan Pauline geçenlerde bana Türkiye 2020 yılı istatistiklerini paylaştı. İşte istatistikler:

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Netflix, Prime Video, BluTV vb. performans incelemesi (2020) başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.